| Horatiu92 a întrebat:

Salutare tuturor, urmează în câteva zile să împlinesc frumoasa vârstă de 25 de ani, dar nu sunt fericit, sunt dezamăgit de oameni, de mine,Am job ok,am masina, cum spuneam în postarea trecută am planuri serioase în viață din toate punctele de vedere, dar uneori mai apuc pe drumuri gresite, "cazinou spre exemplu".Am mentionat asta pentru că după o relație de aproape 2 luni cu o tipa mai mare cu 11 ani ca mine s-a dus totul de la o ceartă, spre exemplu astăzi am pierdut 1100 lei,doar mă simt singur, cunosc persoane dar sunt trădat, iar eu nu agreez asta, De la o ceartă mai puternica tipa m-a blocat pe toate mijloacele de comunicare, mai sunt doar pe un număr pe whatsup,dar Dumnezeu stie cat timp voi mai fi si acolo! Ideea este ca sunt dezamăgit de ea,de mine,cand vin acasă mă simt singur chiar daca ii gasesc pe ai mei, de multe ori mi-as dori ca partenera să mă astepte dar numai am cui, Sunt dezamagit ca nu găsesc o fata serioasă cu adevărat, iar în ultima perioadă nu am mai avut relatie de lungă durată, sa ne mutăm împreună etc, era in plan cu tipa asta dar totul s-a dus pe apa zâmbetei.Țin să menționez ca am vrut sa schimb totul în viata mea de accea m-am băgat chiar si cu o femeie mult mai mare ca mine pentru că am zis ca e altceva, față de fetele de vârstă cu mine si ele dezamăgindu-mă profund.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu sunt dezamagita doar de tine!
Realizarile de care spui mai sus sunt in contra balans cu jocurile de noroc care au pus stapanire pe tine!
Daca nu te opresti acum, mai tarziu vei ajunge sa-ti vinzi si ce mai ai, ca sa joci.
Cu tipa care ai pierdut-o, nu-i nimic, oricum nu ar fi mers, era cu 11 ani mai mare, si sanse sa fii iesit ceva pe viitor nu aveai cu ea.

Daca ai planuri mari pentru viitorul tau, atunci uita definitiv de cazinouri si cauata-ti o fata de varsta ta, cu care sa fii fericit.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ãã nene pacat ca ai pierdut-o pentru ca sigur era femeie buna la orice cu mintile in cap sper si nu cu zbenguieli de adolescenta proasta, o pierdusi asta e daca ai bani de ce nu iti iei o papusa de silicon de 6000€? Aia te va sustine si astepta si in sicriul de veghe. Nu imbatraneste deloc, sau cred ca dupa 5 ani vom vedea femeile Android care ne fac ce dorim noi aia astept eu, acum tinerele noastre ba se leaga de negrii cu sula de 30 cm doar nici a mea nu e rea ca unele se plang ca doare altele nu...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bla bla bla ce vrei sa ti face m noi? Fiecare este raspunzator de faptele lui.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti de vină de ce te ai certat cu fata/femeia aia pe care o aveai, crezi ca daca gasesti una de varsta ta va fi mai bine? Daca si cu viitoarea fattă pe care o vei cunoaste te vei purta la fel cum ai facut cu asta acelasi lucru va fi, certuri si dezamagiri, dar din ce motive te ai certat cu femeia cu care erai, ca ea fiind cu 11 ani mai mare decat tine evident nu era o puștoaică, ci o femeie de casă un om la 36 de ani nu e o fetiță, sau o adolescentă naivă, ea era o femeie care sigur a vazut ce fel de om esti ce comportament ai si a deranjat o ceva la tine, de aceea a si plecat. Ai zis ca te a si blocat pe telefon, deci este clar, ai supărat o rau de tot saraca femeie numai vrea sa audă de tine, ai bătuto cumva? Ca dacă ai ajuns sa dai in ea atunci uit o definitiv, femeia nu este sacul de box al nimanui. Tu esti devină tu ai dat cu piciorul unei relatii frumoase pe care o aveai cu ea acum daca nu te mai iartă numai poti face absolut nimic, decizia este a ei.

| Freya1 a răspuns:

Tu esti singurul care face lucrurile gresit si singurul raspunzator pentru ce nu iti merge in viata.
Cauti femei mult mai mari ca tine cu gandul ca poate poate ce? Toti oameni inaintand in varsta vor din ce in ce mai multa stabilitate, siguranta.Cu o femeie matura poti sa vorbesti, te poate ajuta si intelege dar trebuie sa stii ce sa faci si sa fi si tu matur la randul tau ca altfel se duce totul de rapa deoarece fi sigur ca ea dupa niste experiente de viata nu mai are rabdare sa creasca un copil in loc sa fie ajutata si sprijinita de un barbat.
Nu stiu ce varsta ai dar daca ai bani, masina presupun ca esti destul de mare ca sa nu mai stai in comoditate alaturi de parintii, asumati responsabilitatea unui camin chiar si singur iar dupa ce vei incepe sa platesti taxe, impozite mancare vei vedea ca nu mai ai timp sa te plictisesti.
Daca tot ai bani mergi la un psiholog sa te ajute sa reglementezi pierdutul de bani aiurea pe jocuri de noroc.
Concluzia pe care care am traso eu fara suparare este ca esti un imatur care vrea sa aiba femei care sa accepte ca asa esti tu si sa te astepte acasa cu masa pusa si cu patul cald fara sa comenteze si fara ca tu sa faci un compromis ceia ce este imposibil.Iesi de dupa fusta mamei, consulta un psiholog, maturizeazate, fa lucruri bune si de baza si apoi asteapta ca cineva te va aprecia pentru ce ai facut si ce o sa devi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oh,si eu tot prin cazinou imi fac veacul.
Hai sa ne unim destinele!

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

O fata serioasa nu se incurca cu unul care lasa usor 1100 lei la jocurile de noroc.
Ce voiai sa-ti faca "una mai mare ca tine"? Sa te bata la fund ca mama? Chiar o meriti!
Si, unde sa va mutati impreuna, ai locuinta? Sau ai lasat pe la cazinouri c/v mai multor apartamente.
Revizuieste-ti parerile, comportamentul, "placerile" si atunci nu te va mai dezamagi nimeni. De fapt, tu ii dezamagesti pe ei, incepand cu parintii tai.

| leapșa a răspuns:

Pai oare numai ele sunt de vina? La tine nu te uiti deloc?
Mi se pare ipocrit de-a dreptul cand cineva spune "toata lumea ma dezamageste. Toate/toti sunt la fel.". Da, tu ai viata ta si fiecare are viata lui. Femeia aia poate astepta sa-ti vina mintea la cap, dar vazand ca tu tot pe a ta o tii, te-a lasat. Dar lasa, nu-i sfarsitul lumii.
Uita-te la tine si gandeste-te unde ai gresit/gresesti si ce-ar trebui schimbat. Pe toata perioada vietii, trebuie sa invatam, sa ne educam si nu sa ramanem la fel.