| Wordofthat999999 a întrebat:

Am o problema si va rog sa nu radeti de mine, eu nu mi-am inceput niciodată viata intima din cauza ca ma simt prost si aiurea numai cand ma gandesc la asta, imi este foarte teama si rusine n-am deloc curaj sa fac asta chiar si cu persoana pe care o iubesc, ma rog n-am nicio relație cu nimeni dar am dat un exemplu, plus ca implinesc luna viitoare peste cateva saptamani 19 ani si chiar nu stiu ce sa fac sad, nu vreau sa raman toata viata asa ajutati-ma va rog sad. Funda pentru cel mai bun sfat!

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Daca ajungi in itimitate cu persoana potrivita, o sa fie o experienta placuta.
Daca tu esti negativista, el nu va fi.
Momentan ai doar 19 ani, ai timp sa cunosti persoana care trebuie.
Si cum am zis, toate gandurile astea negative se vor transforma intr-o experienta placuta.
Evident, daca ajungi cu cine trebuie in pat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaxează-te! Nu este nici o grabă, eu aveam mai mult de 19 când mi-am inceput-o. Ai răbdare, nu ai întâlnit încă acea persoana care să te facă să faci pasul acesta cu el. Nu te mai panica aiurea.

| Sysser a răspuns (pentru anonim_4396):

El spune ca este timid, rusinos. Daca e rusinos crezi ca va putea sa se schimbe asa deodata?

| Wordofthat999999 explică (pentru Sysser):

Da... si sunt fata happy