| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Vreau sa cer prietenia unei fete, eu am 20 ani si ea 19. Ne cunoastem de mult timp, ea este in strainatate si tinem legatura pe net, asa ca o sa o cer online. Chestia e ca mie teama sa nu ma refuze si apoi sa rida de mine cand ne intalnim, sau sa povesteasca prietenilor si sa iasa ceva naspa. Astept sfaturi.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu te complica pentru ca ai sa ajungi sa iti bagi crenvustul in ele de femei, te ia de prost daca o faci sa creada ca ti la ea si esti departe, eu am patit asa si am ramas cu sechele grave acum, mi-am pierdut increderea in toate, gasesti una in realitate nu pe internet si scapi de griji.

| mona a răspuns:

Asteapta pana cand va intalniti fata in fata apoi vorbiti

| William a răspuns:

Te duci la ea si ii zici ''fata da-mi si mie prietenia ta''.

| Vix999 a răspuns:

Pai..parerea mea, daca tot urmeaza sa va intalniti, este sa mai astepti.
Nu cred ca relatiile la distanta sunt sanatoase ..sau reale happy
Nu mai bine va vedeti voi face to face si vedeti daca exista chimie intre voi?
Ca degeaba te stresezi tu sau ea online daca fata in fata nu aveti ce sa comunicati.
Chiar daca va cunosteati personal de dinainte, oamenii se schimba si dinamica relatiilor dintre ei la fel. Daca v-ati cunoscut doar online cu atat mai mult trebuie sa luati decizia asta dupa ce va vedeti...
Dar daca vrei tu neaparat sa ii spui virtual, relaxare si degajare. Astea sunt cuvintele cheie. Nu cred ca mai esti la varsta la care sa ai probleme gen : "mie teama sa nu ma refuze si apoi sa rida de mine cand ne intalnim, sau sa povesteasca prietenilor si sa iasa ceva naspa". Daca te refuza asta e.
Ideea e ca nu trebuie sa-i trantesti acum inima pe tava. Ii spui scurt ca ti-ar placea sa legi o relatie romantica. Nu ca o iubesti, nu mai poti fara ea etc.
In felul asta nu o pui nici pe ea intr-o situatie aiurea si nici nu are ce sa spuna prietenilor (daca intr-adevar e atat de imatura incat sa faca asa ceva).