| Allinussh a întrebat:

Hei...sunt foarte trista,eu sunt o persoana foarte timida cu necunoscutii,dar dupa ce ajung sa-i cunosc ma simt in largul meu! Anul trecut am cunoscut un baiat doar ca la el sunt tot tompul timida,ma refer ca ne cunoastem chiar daca vorbim rar,faza e ca ma tot candesc la el si de curand am auzit ca i-a cerut prietenia unei prietene (care parintii nostri se inteleg foarte bine, si eu cu ea la fel)dar norocul meu e ca la refuzat pentru ca ea e mai mare cu un an si ca are prieten. Oricum dupa chestia asta stiu ca nu ma place.Nu cu mult timp inainte sa se intample asta mi-am pierdut cea mai buna prietena,nu mai am cu cine rade,cu cine sa ma plimb,cine sa ma inteleaga acum? sunt pierduta,trista, mai e si scoala care e cum e, este si mama care e plecata tot timpul.Nu demult a plecat in strainatate matusa mea care s-a recasatorit,atunci mi sa sfasiat inima, ea era ultima persoana care mai era langa mine, noroc de o colega de clasa care ma mai scoate afara la aer.De multe ori zambesc ca sa nu zica lumea ca sunt trista...va rog, vreau doar niste sfaturi si pareri!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Nu putem sa-i facem pe altii sa ne placa, indiferent de sentimentele noastre pentru ei. Asta vine natural, cind vine. O sa apara si baiatul potrivit tie, nu-ti fie frica.
Acum s-au adunat mai multe, de aceea toate ti se par grave, poate mai grave decit sint in realitate.
Incearca sa-ti faci si alti prieteni, tot cu cei de virsta ta o sa comunici cel mai bine. Si, poate mai e o sansa de impacare cu acea " cea mai buna prietena". La virsta asta, lucrurile se schimba foarte des.
Important e sa nu stai singura cu gindurile tale, esti genul care despica totul in 4, analizezi prea mult si dramatizezi, te intristezi.
La firea ta nu iti faci prieteni peste noapte, dar poti gasi macar o companie potrivita tie.
Succes!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fiecare dintre noi mai are momente cand e trist si nemultumit dar ai sa vezi ca soarele va rasari si pe strada ta

| Încrucişătorul a răspuns:

Esti prea... sufletista.
Cheer up girl!

Răspuns utilizator avertizat
| rekinu94 a răspuns:

Gasesteti un iubit,care sa-ti fie alaturi sa te susinta, sa aiba grija de tine, si daca se poate sa te si iubineasca si tu la fel, incerca sa-ti mai faci prieteni, ncerca sa nu te mai gandesti la problemele pe care le ai deoarece problemele serioase inca nici nu au inceput, o sa zi o varsta in care ti-ai dori sa te simti ca acum.in fine...Fa-ti doar prieteni cat mai multi cu care sa iesi, un iubit daca poti pentru ca cu el poti vorbi orice, sau cu prietenata aceea spune-i tot si poate te poate ajuta, in sensu asta ca sa iesiti peafara cat mai mult etc nu are rost sa te izolezi.
Incerca sa-ti gasesti mereu o ocupatie.Si totul va trece de la sine.
Daca mai ai intrebari te ajut cu mare placere.
O zi palcuta iti doresc!

| 2AN7 a răspuns:

Cautati baiatul potrivit. nu cred ca esti lift sa te cobori la baiatul acela imi pare rau pentru matusa. ETC.winking Dar nu uita " VIATA MERGE INAINTE"... Si prietena ta stiu cum e oh go on crede-ma! Ii e dor de tine si ii pare rau ca numai sunteti ca inainte chiar daca poate e nepasatoare! cautati alti amici ca nu cred ca ti pe nimeni la distanta :* BAFTA multA!

| dovleac a răspuns:

Ramai cu baiatul de care iti place cereti scuze prietenei tale si nu uita viata merge inainte