| Kitty0311 a întrebat:

Salutare prieteni! Vreau un sfat despre următoarea situație:
Sunt pasionata de jocuri online de ceva vreme și pe acest joc am întâlnit un băiat, ne știm de ceva luni dar ținem legătura doar pe joc,însă între noi a început sa fie o,,scânteie ". Ne-am îndrăgostit ca prostii unul de altul.
Simt că ne potrivim în orice perspectiva și el simte la fel.
Problema este puțin la mine, deși am acceptat aceasta relație am zis sa ne cunoaștem prima data online mai mult și apoi sa ne vedem.
Problema este ca el a primit o poza cu mine de când eram mai mica de la o persoana și cred ca a rămas cu impresia ca arat și acum la fel...
În 4 ani de când e poza am avut niște schimbări.Problema este ca îmi e teama sa nu ma placă, am sa încerc sa schimb la mine unele lucruri, dar doresc timp și el vrea sa ne întâlnim cât mai repede, nu știu dacă pot amâna mult( prin schimbări ma refer la fix problema cu niște kg în plus ) Ajutor!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La varsta aia și cu dorința mare sexuala numai contează câteva kg în plus, sa nu visezi nunta și copii, încă e vremea sa experimentezi sexul și el la fel

| Violleta2022 a răspuns:

Ce fel de indragosteala este aia, daca nici pana azi nu v-ati vazut pe realm fata in fata?
Voi nu v-ati vazut nici macar online, odata ce el nu stie cum arati in realitate. Stii ca nu exista dragoste prin corespondenta, nu? Aceea este doar imaginara, inventata, dar nu reala.

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul actual si-as recomanda sa tai din joaca pe computer si sa te preocupe sanatatea si kilogramele pe care le ai, ca vine vremea sa-ti gasesti un barbat, sa te indragostesti, apoi sa te casatoresti, nu sa stai pe computer ca copilasii si adolescentii la 21-22 de ani.

| AliGab a răspuns:

Nu draga mea, nu te-ai indragostit de el, ci de o imagine creata de online. Nu poti cunoaste o persoana decat fata in fata, restul este can-can

| carevaescu a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar uite o idee: ori te confrunti cu realitatea si rezolvi totul pe loc, ori iti irosesti mult timp si multa energie incercand sa mentii o iluzie.

Ai grija insa, cum tu poti schima anumite lucruri despre identitatea ta, oricine poate face asta. Ia masuri sa te asiguri ca este cine zice că este.

O idee buna este sa nu va intalniti singuri, nicidecum noaptea, niciodată in spatii private/intime ci publice/expuse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te place, nu conteaza cum areti

| DovleacTurbat a răspuns:

Dacă acu 4 ani erai mică, nu știu de ce am impresia că nu ai mai mult de 12 ani happy.
Ramai la jocuri, lasă 'relatii online', cine știe ce lbar sau pedo se ascunde în spatele monitorului.

| adorbanii a răspuns:

Ai mare grijă cu cine vorbești pe internet