| Anonimat422 a întrebat:

Salutari! As dori niste sfaturi. De ce ma gandesc mai mereu ce s-ar intampla cu mine cand nu vor mai fi parintii mei? Si de ce plang mereu cand ma gandesc la familie? Eu stau in gazda la liceu si nu sunt aproape de ei.

Răspuns Apreciat de Editori
| GabyT10 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la asa ceva, iti induci acea stare de tristete si e normal sa plangi.Incearca sa gandesti pozitiv,ocupa-ti timpul cu anumite activitati,fa ce-ti place tie (citeste o carte,asculta muzica vesela,danseaza,picteaza,plimba-te, socializeaza). Daca esti ocupat/a pe timpul zilei, seara esti obosit/a, nu vei mai avea timp sa te gandesti la ceea ce iti aduce aceasta tristete.Ai grija de tine si fi linistit/a, parintii (familia ta) nu vor pati nimic happy.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca esti copil mic, care nu poate sa discerana realitatea de imaginatie.
Cand te vei maturiza, vei vedea ca nu ai de ce sa plangi, ca prostul din povestea Drobului de Sare ( o gasesti pe internet, daca vrei sa o citesti).

| NameInUse a răspuns:

Este o teama ca nu te vei putea descurca, esti foarte atasat de ei si probabil nu prea ai prieteni sau nu te ai acomodat la gazda sau in acel oras
Sau o problema in familie

| eanadandre a răspuns:

Pentru ca tu ii ai in suflet
Si daca esti departe de ei tu suferi
Nu poti sta fara ei
Normal
Ai trait toata viata cu ei si inca o sa traiesti cu ei si nu poti sa te desparti de loc de ei
E mai rau cand moare...
Tu nu mai trebuie sa plangi ca parinti tai sunt bine si nu se intampla nimic.
Stiu ca iti este dor de ei dar atunci cand iti vine sa plangi trebuie sa te gandesti ca ei sunt bine
Tu trebuie sa simpti ca sunt cu tine si o sa iti treaca