nony
| nony a întrebat:

Se pare ca nici lumea virtuala nu este mai presus decat cea reala.Si aici se nasc conflicte, pareri, urá si invidie.
Am incercat sa ma feresc de astea, am incercat sa fiu eu, multumit de mine, multumit de ceea ce fac.Nu mereu mi-a iesit cum am vrut.Am avut parte de conflicte si de aprecieri. Dar cel mai mult, imi pare rau ca odata cu mine am tras in mocirla dusmaniei si a orgoliilor ranite anumiti useri. I-am avertiza, le-am spus ca nu este conflictul lor si cel mai bine ar fi sa stea pe margine. Din nu stiu ce motive, nu m-au ascultat.Ranile au fost mai profunde decat si-au imaginat, ceea ce a dus la stergere de conturi si neintelegere.
@Oliana, de ce ti-ai sters contul? @Lora, de ce ai plecat? Nu-i o chemare, cer o lamurire cat de cat.Nu neaparat pentru mine, ci pentru cei care inca apreciaza ajutorul pe care l-ati acordat.Cred ca toti meritam intr-o anumita masura unele explicatii.
Sfatul meu ( pentru toti ) : Nu va lasati orbiti de ambitii si orgoliu.Chiar daca nu toata lumea va poate tine in brate, exista intotdeauna cineva care vá sustine. Daca am intrat cu ganduri bune, ce-ar fi sa plecam cu impresii si mai bune.

Cel care a votat intrebarea cu irelevant, ai macar bunul simt sa explici de ce este irelevantá si ce te deranjeaza.Intrebarea era la Familie si Relatii. E vorba de niste relatii, desteptule/o.De asta am pus-o acolo. O postez de 100 de ori, de cate ori vreau. O sa innebunesti, ai sa te plictisesti si ai sa o lasi.Vezi,despre frustrati ca tine am scris.Nu esti decat un las care se ascunde in spatele unui monitor si nu ai curajul sa te arati.Lasule!
Esti atacat rau, prietene... mi-e mila de tine.

10 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nony, nu trebuie sa iei in serios pe cei care nu-si declina identitatea, care se ascund sub anonimat si isi permit sa faca ceea ce n-ar face daca i-am sti numele. In ceea ce priveste plecarea celor care s-au implicat in "razboaiele" tale au facut-o cu buna stiinta. Am avut si eu cateva divergente, dar am avut limita si am respectat opiniile celorlalti. Suntem diferiti iar parerile si ideile noastre sunt la fel de diferite. Astfe ca, intrebarile si raspunsurile noastre vor fi mereu diferite, cernute prin propriile noastre experiente si cunostinte, dar totusi trebuie sa tinem cont de bunul simt, sa nu fortam nota atunci cand a inceput o polemica de proportii, avand o limita.
Imi apare rau sa aflu ca Oliana si Lora, doi useri importanti ne-au parasit sau au aceasta intentie.
Nimic nu poate fi mai puternic decat dorinta de a ajuta pe altii. Acest imbold ar trebui sa ne motiveze pentru a merge mai departe si a implini scopul acestui site!
Doresc tuturor liniste sufleteasca si intelegere!

nony
| nony explică:

Raluca, stii foarte bine ca nu ai dreptate in aceasta privinta. Zilnic apar mii de intrebari care sunt cu mult mai neinteresante, mult mai ¨irelevante¨. Atata timp cat pentru mine plecarea lor are importanta, nu poate fi considerata fara folos.
Iti pot aduce zeci de exemple de intrebari care intr-adevar sunt irelevante. Dar de ce? Asta e sistemul vostru, impus de voi. Voi ati vrut intrebari cu sutele fara sa treaca prin trierea nimanui.Am inteles, trebuie sa existe loc pentru toti.Deci? Ce ai cu postarea asta? De e mai prejos ca restul?
TPU nu are Blog, ma refer ca nu poti scrie, Jurnal nu are, Oracole nici atat...alta posibilitate de a lua legatura cu ele nu am.Deci,macar din respect pentru ele, daca nu pentru mine, lasa postarea asta.

regis
| regis a răspuns:

Ce aveti fratilor? Explicati-mi si mie ce se intampla, ca nu mai inteleg nimic...

| BeT a răspuns:

@nony, nu-ti mai consuma energia degeaba in lumea asta se gasesc tot"soiul"de oameni. Daca unul este mai fraier nu trebuie sa suferim toti. O zi placuta

| tim a răspuns:

Pai nu are cum sa fie mai presus lumea virtuala, ca din start e,, virtuala". prin urmare, va trebui sa treci si prin,, aratura" in mediul asta virtual, la fel ca in cel real.

| Minty a răspuns:

As vrea sa stiu si eu cine a votat-o irelevant si de ce au plecat doua userite care intotdeauna au avut un raspuns care a ajutat!
Cine stie sa ne spuna si noua...

| AndutzaAndu a răspuns:

Oliana si Lora au avut intotdeauna un raspuns folositor la intrebarile de pe site, pacat ca au plecat sad.
Si da, sunt cu sutele se intrebari "irelevante" pe site, la care chiar nu merita sa raspunzi.

| anachida a răspuns:

Salut! Cata dreptate ai, nony! Parerea mea despre acest site...Cu cat te implici mai mult, suferi mai mult! Ca si in viata reala, intalnim caractere, comportamente care sunt langa noi si nu le putem schimba.Cu atat mai mult de ce sa te lupti si sa te superi pe un spatiu virtual? De ce a plecat Oliana, Lora? Pentru ca s-au implicat curat sufleteste, au suferit si.au plecat! Eu zilnic intru pe acest site, ajut, ma las ajutata, ma amuz, ma bucur, ma intristez! Ma implic emotional doar intr-o oarecare masura! O zi buna, sa ai! Pa pa!

| zuzi_4846 a răspuns:

Buna Raluca!

Aaaaa... nu eram toti pentru unu si unu pentru toti? Sunt doua intrebari aici, cel putin asa vad eu. Mie nu mi se pare o "strigare". Am citit de mai multe ori postarea asta. Nony se simte, oarecum, vinovat. Nu are dreptul la niste raspunsuri? Recunosc ca si eu m-am intrebat de ce a solicitat Lora stergerea contului. Cu siguranta fetele nu au parasit in totalitate TPU. Cel putin din obisnuinta vor mai face cate-o "vizita". De ce sa nu decida ele daca raspund sau nu la intrebarile lui Nony?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razboi? ura? minciuna? peste tot, si mai ales aici unde nu te stie nimeni, cat despre cei care isi sterg conturile este problema lor personala, nu poti sa ii impaci pe toti
Intrebari irelevante am vazut si eu cu duiumul, dar nu le raspund si cu asta basta, traim totusi intr-o tara libera si avem toti dreptul sa ne spunem pasurile, am primit si eu destule voturi stupid si irelevant si nu am tipat, Nony parca te stiam expert?
de unde pana unde unda asta de depresie? te stiam altfel.