| Sophie88 a întrebat:

Se poate intampla ca cineva sa-si insele sotul/sotia, daca relatia lor este perfecta?

Răspuns Câştigător
| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Teoretic se poate deoarece fiecare este supus greselii. Totusi partenerii care se iubesc cu adevarat si sunt maturi rareori ajung la asa ceva. Eu sunt casatorit si sunt fericit alaturi de sotia mea si sunt hotarat sa fac tot posibilul pentru a continua sa formam o familie in care sa domneasca spiritul de incredere reciproca. Sunt sigur ca nimic altceva nu ma va putea face la fel de fericit.

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca exista relatie/casnicie perfecta, se poate insela chiar daca partenerii se inteleg,, perfect,,

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Nu există relaţii perfecte, iar acelea care aparent sunt perfecte, de cele mai multe ori sunt aşa numai în văzul celorlalţi.
Şi da, oricât de bună ar fi relaţia, să nu zicem "perfectă" unul dintre parteneri îl poate înşela pe celălalt deoarece ispitele sunt mari, vremurile s-au schimbat, divorţurile cresc de la o zi la alta.
Nu ştiu dacă este bine ce am spus sau nu, dar aceasta este părerea mea.
Pa-pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nicio treba inselatul cu perfectiunea relatiei. sunt cupluri care au relatii extrem de dificile si tot nu se inseala. mai degraba cand relatia e perfecta apare monotonie si sansele de a insela cresc

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Depinde de ceea ce se subînţelege prin "relaţii perfecte".

| Sophie88 explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Adica se iubesc, chiar daca au probleme mai mici sau mai mari, le pot rezolva impreuna, se respecta reciproc, deci au o relatie/ casnicie fericita.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru Sophie88):

Teoretic se poate deoarece fiecare este supus greselii. Totusi partenerii care se iubesc cu adevarat si sunt maturi rareori ajung la asa ceva. Eu sunt casatorit si sunt fericit alaturi de sotia mea si sunt hotarat sa fac tot posibilul pentru a continua sa formam o familie in care sa domneasca spiritul de incredere reciproca. Sunt sigur ca nimic altceva nu ma va putea face la fel de fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori ispita si incercarile apar cand te astepti mai putin.in lumea asta tot ce e posibil. succes.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Nu exista relatie perfecta, dar oricat de buna li s-ar parea relatia celor doi parteneri, ei tot se pot insela. Oricine poate. Si astea nu sunt greseli, sunt alegeri. Niciodata nu gresim, doar alegem sa o facem si timpul nu poate fi dat inapoi asa ca alegerea noastra trebuie sa ni se para corecta din primul moment.

| hummmer a răspuns:

Posibil.Perfect poate deveni monoton.

| AlexAleex a răspuns:

Da

| Arcani a răspuns:

Da datorita impulsurilor.Insa nu exista relatia perfecta orice se mai certa, se mai supara.Insa daca ecista destula incredere n u se ajunge la asta.Decat daca uynul din ei ia acea relatie in bataie de joc.

| Sophie88 explică:

Relatie perfecta, adica... casnicie fericita. Stiu ca perfectiunea nu exista, m-am referit la faptul ca se inteleg bine, se iubesc, se respecta, daca apar anumite neintelegeri, le rezolva impreuna, samd.

| razvan05 a răspuns:

Nu exista relatie perfecta, exista doar lucruri nespuse intre parteneri, care cu timpul se aduna si explodeaza la un moment dat intr-o cearta.

| 2008 a răspuns:

Da,eu cred ca da perfectiunea nu exista de multe ori lucrurile nu sunt ceea ce par

| Florin45 a răspuns:

Da.doar din prostie sau lipsa respectului fata de cel de linga tine

| maria97è a răspuns:

Da se poate si nu are cum sa fie perfecta nimic nu e perfect