| Swetlly122 a întrebat:

Se poate sa tii la cineva vorbind doar virtual? Fără să ne cunoaștem in realitate.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,se poate, dar e pierdere de timp ( in majoritatea cazurilor)

| Drimmero a răspuns:

Se poate si e cea mai mare prostie, te consumi total aiurea, suferi si e si distanta la mijloc. Te indragostesti practic de o imagine,, daca internetul s-ar opri brusc, voi n-ati mai exista si totul se termina.

Cel mai bine e sa-ti faci o relatie cu cineva care e langa tine, cu tine... aproape.

| SkyPilot a răspuns:

Da, se poate. Este de evitat, pentru ca totul este de fapt o iluzie. Nu te indragosti pana cand nu cunosti persoana fata in fata. Asa eviti o dezamagire crunta.
Am raspuns la o intrebare anterioara despre o relatie cu o thailandeza (Alex, 21 ani). Vezi ce am raspuns acolo, prima parte a raspunsului e valabila si pentru intrebarea ta. Nu ma mai repet.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da.

| Lioana a răspuns:

Da e posibil dar contactul cu realitatea poate fi socant. Ce simti tu acum nu e bazat pe realitate ci pe imaginatie construita pe o niste informatii incomplete si posibil false. Pe internet oamenii nu vorbesc asa cum ar vorbi in realitate.

| mihaicelsfant a răspuns:

Dap.

| Gafiţa_Ioana_1992 a răspuns:

Se poate dar este cam greu asa daca nu ii spui in fata