| Adrian203 a întrebat:

Seara buna, lume! Am și eu o problemă puțin cam complicata pe care nu prea știu cum sa o rezolv și as aprecia foarte mult un sfat. Deci. Imi place de o fata foarte mult și pare ca și ea este cât de cât atrasă de mine. Dar am discutat cu ea despre acest lucru și mi-a explicat ca a fost într-o relație din care nu a ieșit tocmai bine și ca nu este pregătită momentan pentru a avea o noua relație. Imi tot zice ca ii sunt foarte drag și ca apreciază ca sunt mereu atent cu ea, dar ca nu poate momentan sa se vadă într-o relație, fapt ce ma face sa cred ca încă se gândește la ce s-a întâmplat în trecut. Întrebarea este urmatoarea: Cum sa interpretez toate astea și cum sa reacționez? Intreb pentru ca îmi este foarte confuza situația și nici nu m-am lovit pana acum de asa ceva. Va multumesc

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu se gindeste. După o despărțire ai vrea sa nu te poți gîndi. Dar e greu de dat la o parte tot ce a fost. Ia timp. Ea e sinceră cu tine și de aceea ți-a spus. A făcut-o pentru că vrea să fie cu tine, dar încă nu are curajul. Cînd te va cunoaște mai bine, va veni și curajul. Dă-i timp. Așteapta. Și vei vedea că a meritat.

| Adrian203 explică (pentru cristi202):

Mulțumesc frumos pentru sfatul dat! Eu incerc sa ii acord timpul și spațiul necesar. Poate ca sunt uneori egoist ca ma gândesc ca nu o sa se intample ceva între noi.

| cristi202 a răspuns (pentru Adrian203):

Ba se va întâmpla. De aceea îți tot zice că îi ești drag. Ca sa înțelegi că ea vrea, dar situatia impune așteptarea. A ieșit din relatia precedenta probabil sifonata și de aceea îi e greu sa inceapa. Dă-i timp și vei vedea.

3 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Ai răbdare, iar daca ții la ea, poarta-te la fel de frumos in continuare. Până la urmă o sa treacă peste moment și dacă te place și ea, eventually se va întâmpla ceva între voi.