| brunetzyca a întrebat:

Servus, am si eu o intrebare eu am fost cu un baiat timp de 3 saptamani e mai mare ca mine cu 4 ani eu sunt in generala iar el in liceu eu un dulce
In seara de Rev m-am combinat cu el si ne-am inteles ffff bine simteam dupa cum se comporta ca ma place.Cu toate ca mie imi placea de cand eram mai micuta. Uite ca a venyt si ziua asta sa fiu impreuna cu el dar se pare ca ceva a intervenyt.Intr-o vineri y-am trimis mesaje ca ce a patzyt de nu mai da nici un semn asa peste noapte s-a schimbat si nu mi-a raspuns in aceea zi, la nici un mesaj.De vineri pana martzy am plans "una in truna"incetul cu incetul am revenit cu picioarele pe pamant si am incercat sa gandesc in felul asta:sunt destuli baietzy pe lumea asta si nu se opreste viata la el dar eu tineam enorm la el.Si miercuri seara am primit mesaj de la cine? de la el in care imi spunea asa:relatia noastra s-a terminat.Nu m-ai putem fi impreuna. Iar eu cu lacrimi in ochi si suspine i-am raspuns:E mai bine asa.
Timp de o saptamana nu am vorbit deloc cu el si nici el cu mine
Intr-o zi am intrat la el pe mess si i-am spus svs, cf? sper ca nu te deranjez el:nu stay lin ca nu ma deranjezy si am inceput sa povestim.La un moment dat eu i-am zis uite vreau sa te intreb ceva sper sa nu te superi si i-am spus asa:auziimi poti spune si mie motivul care te-a determinat sa ne despartim, el:nu te supara dar nu pot sa vorbesc despre asta acum ma rog.nu am insistat cu asta si i-am spus ca :Sper sa ramanem in continuare amici el:bineinteles, eu:ca eu nu vreau sa ne despartit in scandal si certuri sa vorbim ca oamenii nu ca neoamenii el:la asta ma gandeam si eu.Asa ca am povestit deale noastre si am inceput sa vorbim la fel de des cum vorbeam in timp ce eram impreuna. Acum dcateva zile am deschis subiectul noi2.si vorbeam cu el si imi dadea de inteles ca mai putem fi impreuna. imi putetzy da un sfat va rog frumos

Cum pot sa ma impac cu el? Cum sa aflu motivul despartiri nostre va rog ajutati-ma!

multumesc mult...:*

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Mai stii ce zic eu?
fii un pic indiferenta, lasa. l pe el sa. ti zica ignora. l oarecum...insa daca vezi ca. ti da de inteles ceva mai mult raspunde. i, dar la fel tot asa mai rece... mi. a placut ca ai zis ca atunci cand el ti. a zsi ca nu mai vrea sa continuati "te.ai resemnat" si nu l.ai batut la cap.nu multe fete fac asta si uneori baietii isi bat joc de ele(asta nu e cazul tau).
daca vrei sa te impaci cu el, schimab. te, incearca sa zambesti, sa. l saluti frumos, fara sa dai ceva de banuit, nu te uita dupa el non.stop cand va vedeti ci lasa. l sa te admire.
daca vezi ca incepe sa te intrebe ceva legat de voi, daca vrei sa mai fiti impreuna raspunde. i frumos si fara sa pari "disperata"...cred ca in unul din momentele astea il poti intreba motivul despartirii voastre. spre exemplu:sti noi ne.am despartit si acum vbm tot despre Noi nu crezi ca ar fi cazul sa aflu un motiv pentru care s. a ajuns la asta? poate putem schimba ceva si sa revenim la ce. a fost
insa sa ne gandim si la partea negativa:eu am avut o experienta asemanatoare...imi facea multe planuri ca ne vom imapk, imi vorbea frum, era mereu unde eram si eu... dar de fapt a fost o pura atrctie si dupa inca o luna de relatie ne.am despartit de tot si nu am mai vb deloc. daca tu crezi ca discutiile cu el iti vor face rau, in cazul in care zice ca nu mai vrea sa vb, atunci tine un pic distanta.iti vei face mai mult rau si vei suferi
bafta

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Lasa lucrurile sa se limpezeasca, nu incerca sa fortezi sa fii prietena lui.In plus o fata este mult mai atragatoare atunci cand are si un pic de orgoliu si mister!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Esti prea tanara sa intelegi motivul. El vrea alte lucruri de la o prietena, si tu fiind in generala esti cam mica pentru el. O sa iti fie greu, pentru ca te grabesti sa ai un prieten in loc sa te preocupi de invatat si de activitati potrivite varstei tale. Daca te impaci cu el, sa stii ca o sa faca la fel din nou. Mai bine revino cu ideea aia ca sunt destui baieti si el e doar unul. Si mai asteapta 2-3 ani pana o sa ai un prieten mai apropiat. Stiu ca nu-ti place, dar asa e viata.

| EUSIATIT a răspuns:

CRED ca te ai aruncat prea repede. tu esti cl a 8 a el la liceu. esti convinsa ca nu a gasit nici o fata pina la tine sau a vrut sa se distreze putin cu tine.raspunde ti singura la intrebare

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna. Ce sa facihee hee. viata asta e plina de mistere day dreaming ...nu se stie motivul despartiri dar poate tu il cam stresai cu prea multe mesaje sau poate si-a gasit pe altcineva sau nu stiu. numai el iti poate spune motivul. Fi sincera cu el spune-i : uite eu am tinut foarte mult la tine si sincer m-a ranit veste despartirii si as vrea sa stiu si eu macar motivul (fara suparare)... Si poate asa se vor rezolva treburile kiss Bafta!

| larrii a răspuns:

Nu se stie, probabil a avut o problema de nu iti mai raspundea la mesajele respective si apoi a simtit nevoia sa fie singur... daca vrei te poti impaca cu el si sa fiti impreuna daca va iubiti si tineti unul la altul...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa fii cu el mergi pe aceeasi directie da-i impresia ca vrei sa pastrezi un pic distanta pentru ca esti un pic mai mica, bla, bla, bla caci el asta are in cap.Ramii pe linga el pina mai cresti un pic caci sigur isi va schimba modul de a gindi odata cu cresterea ta.