| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare dilema in privinta sentimentelor mele. Acum doua luni am cunoscut pe net un baiat. In tot acest timp vorbeam numai pe messenger, prin sms si cand si cand vorbeam si la telefon. Incetul cu încetul m am indragostit de el chiar daca nu l vazusem si in realitate. Incepusem sa i iubesc sufletul pt ca este un baiat de treabă, exact ce mi doresc eu dar si aspectul. Pentru prima dată ne am văzut cand am început anul scolar insa am avut o mare dezamăgire pt ca nu prea parea ca pe facebook. Fizicul si modul in care se îmbracă nu mi prea plac insa el si a dat seama ca ma iubeste si in realitate. Am mai iesit de vreo două ori cu gandul ca poate imi va place si aspectul dar din păcate a trebuit sa i spun ca nu putem fi împreună. Am suferit si ei dar si el pana cand luasem o pauză din a mai vorbi si mi am dat seama ca mi lipsește mult alintaturile lui si atenția pe care mi o oferea. Ca sa zic asa ne am impacat, am început sa vb din nou si degeaba pt ca sentimentele nu se schimbaseră chiar daca adoram vorbitul cu el. I am spus ca e liber, ca il las in pace. Nu ma vad in viitor cu el chiar daca imi place ca caracter dar dc sunt geloasa, dc nu l pot vedea cu vreo alta fată, dc il vreau doar pt mine chiar dacă nu suntem împreună? E ca si cum,, esti al meu dar totuși nu te vreau". Il iubesc sau sunt prea obișnuită cu el?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta pentru ca asa zis vrajeala sufletul conteaza e o mare minciuna, l-ai bagat in lista ta de prieteni si il vrei acolo, de ce nu i spui ca nu-l placi la fizic? de ce tot i ascunzi adevarul? de ce nu il lasi cu alte fete daca tot nu il placi? lasa-l sasi gaseasca alta care sa-l placa asa cum este nu sa-i dai sperante deserte, false ca apoi sa sufere din cauza ta

| Violleta2022 a răspuns:

Esti foarte razgaiata si superficiala, in plus si geloasa, cam multe calitati pentru o fata care se pretinde si inteligenta pe deasupra.
Tu cat esti de frumoasa? Esti cumva Miss Universe ori asa ti-a spus mama si tata ca esti frumoasa si tie ti s-a urcat la cap?
Ce spun prietenii tai? Te-au ales miss boboc pe liceu?
Pacat ca nu stii sa apreciezi un om bun si frumos la suflet, asta spune multe despre tine!
Dra nu-i nimic, Dumnezue iti da dupa suflet si vei alege, pana vei culege!
Intr-o zi, o alta fata va fi fericita la bratul acestui barbat uratel, rasfatata si iubita cum si-ar dori toate printelesele din lume.

| Lawliet14 a răspuns:

Il iubesti. Da' bine ca tu esti o printesa iar el e muma padurii! laughing Eu nu cred ca sunteti asa diferiti.

| sensualus a răspuns:

Hmm... cam pentru cat timp il vrei numai pentru tine

| Eli2007 a răspuns:

Stiu prea bine ca nu sunt o prințesă dar fiind prea pretentioasa in ceea ce privește aspectul nu l pot accepta. In schimb la suflet ne asemanam mult.

| Eli2007 a răspuns:

Nu stiu. Oricum el stie ca nu mi prea place fizicul cu toate ca e un baiat dragut dar nu e genul meu. I am spus ca e liber sa si caute alta fata cu care sa vorbească dar in adancul sufletului ceva imi spune ca nu pot renunța la el. Sunt niste sentimente in contradictoriu. Sper sa scap de gelozie si de posesivitatea asta in timp deoarece cica timpul le rezolva pe toate.