| opierdevara a întrebat:

"Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!"
Asa incepe povestea mea!
Eram intr-o seara in parc cu fetele.Stateam pe o banca.Alaturi de banca noastra, mai exact la vreo 3-4 metri mai era o banca pe care statea gasca unui baiat de care m`am indragostit.
Eu vazusem ca se uita mereu la mine, dar am trecut cu vederea.

Am facut rost de id`ul lui.Si am vb odata. M`a vazut in poza de la avatar si mi-a zis ca sunt dragutsa...
Dupa aceea eu mai ieseam cu fetele in parc, si aproape mereu ma intalneam cu el.Nu vorbim unul cu celalalt.nu stiu de ce.Eu cred ca nu ma recunoaste. Dar de ce simt ca ma priveste cand trecem unul pe langa celalalt?
A mai fost o faza...Eram in curtea liceului zilele astea[el fiind la un liceu din oras la care se mai face practica o luna dupa ce se incheie anul scolar] si asteptam sa se deschida liceul. Urma sa dau examenul la matematica. El a intrat pe poarta liceului urmat de gasca sa si se uita inspre mine si colegii mei. Aveam senzatia ca se uita la mine.
Poate ca si el ma place si nu stie cum sa faca sa ma bage in seama...Sau poate ca nu! Mie teama ca toate gesturile pe care le vad sunt doar in capul meu si asta pentru ca imi place mult de el!

Ce sa fac?

Vreau si eu un sfat!

Dau Funda celui mai bun si Voturi celorlalte!:*

Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| SeNyS a răspuns:

Pai daca tot zici ca ai id-ul lui,de ce nu incerci sa mai vb cu el? Sa-i zici,de ex intr-o zi"Hey,cmf,mai vii in parc in seara asta? Mi-ar place sa ne vdm."sau ceva de genul asta,poate are si el o simpatie fata de tine,dar daca vede ca nu prea te intereseaza nu actioneaza, asa ca fa si tu ceva, poate iese ceva! Mult noroc:*

6 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

E posibil sa vezi ca se uita la tine deoarece sentimentele tale fata de el sunt destul de adanci precum vad.
Daca tot vorbesti cu el poti sa-i spui la un moment dat ca nu intelegi de ce nu te saluta macar cand va intalniti. Spune-o ca si gluma, sau prima data cand va intalniti saluta-l pe nume si apoi vezi reactia

| opierdevara explică:

Pentru @ScorpionScream

Eu cu mama nu vorbesc despre baieti...Ii spun decat "Imi place de X...Sau stiai ca Y ma place". atat!
Si sincer nu`mi place!

Dar daca nu iti convine ca pe TPU se discuta si probleme zilnice Nu doar despre jocuri.carti.sau orice altceva
Si apphappy
Ca ce pui o intrebare daca nu isi are raspuns?thinking

| 00Didi00 a răspuns:

Tu-de la el, spune-i ca ati vorbit pe mess, ca tu il placi si intreaba-l daca si el te place.Eu am procedat asa cu un baiat si s-a dovedit ca ma placea, dar era mai timid si nu avea curaj sa-mi vorbeasca.
Te pup! Iti urez bafta si poate imi dai funda! Ciao!

| Sweete a răspuns:

Du-te la el si spune-i ca ai observat ca se uita mereu la tine.ii spui ca iti place de el si il intrebi daca e posibil ca si el sa te placa...

| ScorpionScream a răspuns:

Atata ma enerveaza "dramele astea idioate"... Du-te si tu la maicata si cerei ajutoru'. Pe cine intereseaza relatiile tale? TPU e un mijloc de a acorda ajutor problemelor care nu-si au raspunsul, nu rahaturile astea.

| danutzu20 a răspuns:

Fa-ti curaj si du-te si vorbeste cu el, ca asa daca stai nu rezolvi nimica!