| opierdevara a întrebat:

"Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!"

Asa incepe povestea mea!

mi-a placut de un baiat de la mine din clasa vreo 3 luni, dar cand a inceput sa ma placa si el, eu am realizat ca nu e baiatul potrivit pentru mine.

Eram intr-o seara in parc cu fetele.Stateam pe o banca.Alaturi de banca noastra, mai exact la vreo 3-4 metri mai era o banca pe care statea gasca unui baiat de care m`am indragostit.

Eu vazusem ca se uita mereu la mine, dar am trecut cu vederea.

Am facut rost de id`ul lui.Si am vb odata. M`a vazut in poza de la avatar si mi-a zis ca sunt dragutsa...

Dupa aceea eu mai ieseam cu fetele in parc, si aproape mereu ma intalneam cu el.Nu vorbim unul cu celalalt.nu stiu de ce.Eu cred ca nu ma recunoaste. Dar de ce simt ca ma priveste cand trecem unul pe langa celalalt?

A mai fost o faza...Eram in curtea liceului zilele astea[el fiind la un liceu din oras la care se mai face practica o luna dupa ce se incheie anul scolar] si asteptam sa se deschida liceul. Urma sa dau examenul la matematica. El a intrat pe poarta liceului urmat de gasca sa si se uita inspre mine si colegii mei. Aveam senzatia ca se uita la mine.

Poate ca si el ma place si nu stie cum sa faca sa ma bage in seama...

Ce sa >fac?

Vreau si eu un sfat!

Dau Funda celui mai bun si Voturi celorlalte!

Multumesc

Răspuns Câştigător
| BrAmBuReL43 a răspuns:

Ei...Shee... pai si eu am avut aceea senzatie doar ca nu am facut rost de idu lui,in fine ce trebuie sa faci tu este sa iti faci curaj si sa ii spuisickEu sunt fata cu care vorbesti pe mess!" si apoi pe mess il intrebi tu simti ceva pentru mine,el o sa zica da, nu, dar cel mai mare lucru care trebuie sa il faci este sa ai incredere in tine si sa ii spui ce simnte inima ta fata in fata nu pe mess ca pe mess se duk sansele, funda?

1 răspuns:
| Paulicamm a răspuns:

Cum zice BrAmBuReL43 trebuie sa i-o spui in fata nu pe mess sau la tel.Ca asa poate pleaca si nu mai vede ce i-ai zis. Dar cand il intebi trebuie sa fiti singuri.