| opierdevara a întrebat:

"Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!"
Asa incepe povestea mea!
Eram intr-o seara in parc cu fetele.Stateam pe o banca.Alaturi de banca noastra, mai exact la vreo 3-4 metri mai era o banca pe care statea gasca unui baiat de care m`am indragostit.
Eu vazusem ca se uita mereu la mine, dar am trecut cu vederea.

Am facut rost de id`ul lui.Si am vb odata. M`a vazut in poza de la avatar si mi-a zis ca sunt dragutsa...
Dupa aceea eu mai ieseam cu fetele in parc, si aproape mereu ma intalneam cu el.Nu vorbim unul cu celalalt.nu stiu de ce.Eu cred ca nu ma recunoaste. Dar de ce simt ca ma priveste cand trecem unul pe langa celalalt?
A mai fost o faza...Eram in curtea liceului zilele astea[el fiind la un liceu din oras la care se mai face practica o luna dupa ce se incheie anul scolar] si asteptam sa se deschida liceul. Urma sa dau examenul la matematica. El a intrat pe poarta liceului urmat de gasca sa si se uita inspre mine si colegii mei. Aveam senzatia ca se uita la mine.
Poate ca si el ma place si nu stie cum sa faca sa ma bage in seama...Sau poate ca nu! Mie teama ca toate gesturile pe care le vad sunt doar in capul meu si asta pentru ca imi place mult de el!

Ce sa fac?

Vreau si eu un sfat!

Dau Funda celui mai bun si Voturi celorlalte!:*

Multumesc big hug

Scuzati categoriabig grin

Eu am mai pus intrebarea asta pe cateva categorii dar vreau sa vad cat mai multe rapsunsuri.ca sa vad intr`adevar ce trebuie sa fac!

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Daca ai norocul ca macar una din prietenele tale sa-l cunoasca si sa aiba texte cu el,poate prin intermediul ei ai putea sa devii ceva mai mult decat prietena cu tipul respectiv. Baga-te tu in seama cu el pe mess,intreaba-l chestii de genu 'nu bagi lumea-n seama?' si poate isi da seama ca iti pasa daca vorbeste sau nu cu tine.
Cand il vezi ca si el se uita la tine,nu-l ignora,uita-te si tu la el ca sa-i dai de inteles ca-l placi *cu putin noroc,poate chiar si el te place* si cine stie, o scoate si vreun zambet care sa te faca sa rosesti toata in curtea liceuluihee hee. E mult pana incepeti sa vorbiti si sa aflati ca aveti prieteni/hobby-uri/locuri comune si ca va plac aceleasi chestii, si dupa totu' merge de la sine. Noroc :*!

3 răspunsuri:
| Ştrumf_3960 a răspuns:

Sigur te place. Nu orice baiat isi pierde timpul doar pentru a se uita fara vreun scop la o fata. Sigur are el ceva de gand. Il mai lasi. vreo 2 zile. Daca vezi ca nu face nimic inseamna ca este un pic timid si asteapta sa faci tu primul pas. Asa ca nu ezita! Abordeaza-l in cel mai atragator mod posibil si ai sa vezi ca rezultatele sunt pe masura. Multa bafta iti doresc!

| botyk_1544 a răspuns:

Pey...spune-i in fata ma plaki? ca eu una da si o sa vezi ca o sa i se pare un gest foarte frumos

| adinutzadina a răspuns:

Poi pune pe o prietena deata sa se apropie ff mult de elsi sa ii fie ca o sora si sa ii impartaseasca toate sentimentele fata de fete iar prietena ta iti va zice daca te place sau nu,de obicei baietii cand se apropie de o persoana mai ales fata impartaseste toate secretele si se deschide in fata ei, s-ar putea sa mearga(eu cred ca te place)daca este adevarata parerea mea zii prietenei tale sa il convinga sa se apropie de tine si sa vb cu tine poate incepeti o relatie ceva, asa am facut eu cu o prietena de-a mea am pus-o sa se apropie de un baiat si i-a zis ca ma place i-a zis tot apoi prietena mea lea convins sa ma intrebe si sa ii acorde o sansa viitorului nostru ca poate exista si m-a intrebat si bineinteles ca am acceptatlove strucklove struck...succeskiss te pupa ade... fundita? plsss