| opierdevara a întrebat:

"Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!"

Asa incepe povestea mea!
mi-a placut de un baiat de la mine din clasa vreo 3 luni, dar cand a inceput sa ma placa si el, eu am realizat ca nu e baiatul potrivit pentru mine.
Eram intr-o seara in parc cu fetele.Stateam pe o banca.Alaturi de banca noastra, mai exact la vreo 3-4 metri mai era o banca pe care statea gasca unui baiat de care m`am indragostit.
Eu vazusem ca se uita mereu la mine, dar am trecut cu vederea.
Am facut rost de id`ul lui.Si am vb odata. M`a vazut in poza de la avatar si mi-a zis ca sunt dragutsa...
Dupa aceea eu mai ieseam cu fetele in parc, si aproape mereu ma intalneam cu el.Nu vorbim unul cu celalalt.nu stiu de ce.Eu cred ca nu ma recunoaste. Dar de ce simt ca ma priveste cand trecem unul pe langa celalalt?
A mai fost o faza...Eram in curtea liceului zilele astea[el fiind la un liceu din oras la care se mai face practica o luna dupa ce se incheie anul scolar] si asteptam sa se deschida liceul. Urma sa dau examenul la matematica. El a intrat pe poarta liceului urmat de gasca sa si se uita inspre mine si colegii mei. Aveam senzatia ca se uita la mine.
Poate ca si el ma place si nu stie cum sa faca sa ma bage in seama...
Ce sa >fac?
Vreau si eu un sfat!
Dau Funda celui mai bun si Voturi celorlalte!
Multumesclove struck

2 răspunsuri:
| n30x a răspuns:

Daca se uita la tine e clar ca te place si ar fi dispus de mai mult. Ai putea sa afli pe net ( e singura modalitate prin care ati comunicat) ce crede despre tine si ce ar vrea si bineinteles daca are sau nu prietena, restul e simplu depinde de voi. (Care e faza cu fundele astea?big grin)

| Danutza_4434 a răspuns:

Pai...daca tu crezi ca se uita dupa tine inseamna ca te place.dar poate nu are curaj sa iti spuna.incearca sa vorbesti cu el pe mess si sa incerci sa afli ce crede despre tine, sau daca spui ca iesi cu prietenele pune o prietena de`a ta sa il intrebe ce crede despre tine ...sau cel mai simplu atunci cand il mai vezi incearca sa vorbesti tu personal cu el! succes!