| Vlad234 a întrebat:

Sora mea s-a căsătorit acum 2 ani. De ceva timp am inceput sa am unele sentimente fata de fratele soțului ei ( fratele cumnatului meu ). Merita sa am o relație cu fratele lui? Pe plan moral la fel m-ar interesa, la fel si juridic - sa aflu daca suntem rude, iar daca nu, atunci ce suntem

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece intre voi nu exista nici un fel de grad de rudenie genealogica decat cea de alianta puteti sa va iubiti sau sa va intemeiati o familie.Va aflati in situatia unor persoane ca oricare altii atat pe plan moral cat si institutional.Casa de piatra.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa-i dai bataie si sa va casatoriti prin primarie

| mihai69 a răspuns:

Nu sunteți rude (decât prin alianță - cumnați); pe plan moral și juridic nu există opreliști.

| SkyPilot a răspuns:

Nu sunteti rude de sange, nu va sta nimic in cale. Nici legal, nici moral, nici religios.
Daca insa nu va merge relatia si va despartiti cu scantei, nu va fi bine in familia voastra.

| Felys a răspuns:

Chiar ar fi frumos sa fie doua surori maritate cu doi frati, insa nu ai garantia ca vei ajunge ca si sora ta la casatorie, in orice caz nu exista nici un fel de problema daca iti doresti o relatie cu cumnatul

| BeckhamRZM a răspuns:

Sunteți rude, interzis mami.

| gabrielgabriel2290 a răspuns:

Buna! Din păcate am fost in aceeași situație ca tine. Din păcate ești ruda prin alianță. Nu poți sa te căsătoreați cu cumnatul tau... Poti avea o relație dar nu legal. Îmi pare rău. sad

| Vlad234 explică:

Țin sa Menționez ca sunt fata.