| dydo a întrebat:

Spuneti-mi cum sa-l uit pe fostulcrying ca jur ca deja numai pot nu stiu ce sa mai fac si mi-e frica sa nu ajung in depresiestraight face asa te mlt il iubesc si lui nici nu-i pasa se distreaza imi zice ca nu mai ma iubeste ca ma uraste si toata ziua stau si plangsad. ziceti-mi voi cum ati trecut peste o despartire? si nu pot sa stau cu altcinva pentru ca stiu ca asta lar durea si pe el si nici nu vreau. povestitimi ce ati facut ca sa treceti peste o despartire? am atatea amintiri cu el placute si neplacutestraight face. dati-mi idei va roog va multumesc:*

Răspuns Câştigător
| pinky_9845 a răspuns:

Eu am stat un an singurica... Nu a fost usor deloc, insa am avut prietenii langa mine si mi-au aratat ca viata e frumoasa cu sau fara el. Incearca sa iesi mai des cu prietenii tai, sa iti ocupi timpul cu alte activitati si vei uita de el. Cu timpul va aparea altcineva care va stii sa aprecieze adevarata ta valoare.

Capul sus si fi tare!big hug

fundita:d?

7 răspunsuri:
| Yang a răspuns:

Iesi cu altul vai de mine ce sa zic ti-e frica sa ranesti? Inseamna ca esti masochista fata sau doar naiva.Pe el il doare undeva de tine tu singura vezi asta, am inteles suferi si te cred ca este greu dar iesi afara nu sta sa vezi unde e cu cine da-i drumul gata fiecare pe strada lui.Nu mai vb cu el, da-i ignore si mergi mai departe intalneste-te cu prietenii, cu altii nu trebuie sa te implici neaparat sentimental dar nici sa stai acasa sa plangi nu rezovi nimic

| Kylexy a răspuns:

time out linisteste-te ascultati inima capu sus ai incredere ca intr-o zi il vei juca tu cum vrei sau ce crezi ca e singurul baiat din lume daca e atat de prost si ti-a spus ca te uraste e cel mai mare dobitoc si prost cretin si pot continua la nesfarsit cu injurii

| Botix a răspuns:

``si nu pot sa stau cu altcinva pentru ca stiu ca asta lar durea si pe el si nici nu vreau``
Pai daca ai spus ca el se distreaza si ti-a spus ca nu te ma iubeste de unde stii ca l-ar durea daca ai fii cu altcineva?thinking

| anna_1674 a răspuns:

Am avut si eu o situatie din astea, si tot il iubeam si/mi spunea ca pe mine nu ma iubeste. am inteles ca el nu are nevoie de mine, pentru ce sa mai pling sau sa am ginduri de sinucidere, nu face. nu mai doream alta relatie cu altul, nu mai aveam dorinta. mult timp nu am avut pe cineva si cu timpul a trecut totul. sa stii ca timpul sterge dragostea, numai daca vei rupe orice relatie cu el, stergerl definitiv din viata ta, astfel vei putea sa/l uiti mai usor si va fi mai bine.

| Alexu_6086 a răspuns:

Daca el iti zice ca te uraste stiind ca asta te face sa suferi si sa plangi, implicit, iar tu nu vrei sa il ranesti incercand sa iti refaci viata. Ce sa mai?! asta spune tot... Orice ti-ar zice lumea aici o sa stai ancorata aiurea in trecut, chestia asta o sa te roada mereu si nu poti sa faci nimica. Daca totusi vrei sa te desparti (desi nu sunt sigur ca asta vrei) fara sa fii cu altcineva, ignora-l si evita orice contact cu el. Nu poti sa faci asta, ai sa traiesti ca pana acum.

| dydo explică:

Pentru ca stiu ca inca tine la mine tot timpul cadn vorbeste cu mama mea intreaba de mine mi-a facut multe scene de gelozie cand ieseam la suc cu alti baieti si mi-a zis ca nu ma uitat

| Elyy_1788 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la alta persoana...nu e usor, dar ai sa vezi ca imediat ce intalnesti o alta persoana il vei uitawinking.

Pleaca undeva si priveste oamenii cu dragoste. S-ar putea sa-ti sara cineva in ochi...Sau fa niste cursuri de danswinking sportiv, sunt baieti acolowinking...batting eyelasheshee hee