| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie care a-ti trecut printr-o faza asemanatoare:

Fosta iubitului meu inca il cauta, el nu vrea sa vorbeasca cu ea, nici nu o suna, nu o cauta de nici un fel, dar ea in schimb da. Cand il intreb de ce ii mai raspunde daca chiar nu are ce mai vorbi cu ea imi raspunde ca "din curiozitate sa vad ce-i kk mintea". Nu are o parere buna despre ea, mi-a povestit multe si desi tipa are 24 de ani, inca prinde fluturi si crede ca pla e fluier laughing Cum sa o linistesc sa o fac sa-si dea seama ca e proasta si ca se face de ras, SI CA DE MULTE ORI E IN PLUS? Prietenul meu i-a spus de fata cu mine la telefon sa nu-l mai caute, si ea i-a spus ca "se mai gandeste".
Sunt cu pr. meu de 4 ani, iar cu ea a stat cam o luna cand noi am fost certati, dar nu s-au sarutat, nu s-au culcat (spune el ca nu e gunoier si ca i-a zis si ei lucrul astabig grin ), ca nu a insemnat nimic pentru el si ca umbla cu ea doar de singuratate si plictiseala, ca nici macar nu a considerat ce-au avut ei O RELATIE.
Cum o pot face sa-si dea seama de acest lucru, ca n-a fost atat de importanta pe cat crede si ca n-a fost de neinlocuit pentru nimeni, si sa inceteze cu telefoanele astea din motive care mai de care mai banale?

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ai Doamne, nu va dati seama si voi ca cu cat ii dai mai multa atentie unei persoane cu atat o intarati mai mult?
Pentru ca in fond tot ce vrea e sa va desparta pe voi, si trebuie tratata cu pura indifernta.Rapunde din curiozitate? Daca n-ar fi interes curiozitatea nu ar exista nici ea.

| Libelle a răspuns:

Una23,cand vrei sa eviti o persoana o eviti total.Nu mai stai sa-i raspunzi la telefon.Zii sa renunte la curizotatea asta.Atunci cand ii raspunde la telefon,fata ce zice?"La ce-mi raspunde ma mie asta,ia sa-l caut ca tot il conving eu!"
Apoi daca e sanatoasa la cap, cand vede ca nu i se raspunde si nu e bagata in seama deloc, renunta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asa faceti voi.in general.alergati dupa pla in toate directiile. cand aveti, ca sa inselati.cand nu mai aveti vreti sa va intoarceti la ce a-ti avut si a-ti pierdut.noi santem constienti de lucrul asta.va toleram fiindca nu avem incotor. avem nevoie de voi,ca obiecte sexuale.voi aveti nevoie de banii, de pozitia si de protectia noastra. dragostea si iubirea sant doar vorbe mari, pentru minti inguste.voi vreti doar multi si mari.cand nu e, inapoi la ultima statie.macar nu stati in ploaie.e acoperit cu celofan.pana la termopane, e bun si celofanul.mai mult fanul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ayida cu ce o intaratam? El nici nu o suna, nu-i acorda nici un fel de atentie, nu o cauta, online daca se nimeresc amandoi nici nu o baga in seama...el chiar a vrut sa mergem la servici la ea, sa-mi cumpere o floare chiar de la raionul ei (nu conta pretul, zicea sa o aleg pe care-mi place mie, cu ideea asta am fost eu, sa vad daca ar fi de acord sa se afiseze cu mine in fata ei). Interesul si curiozitatea sunt doua lucruri diferite, daca chiar era interesat de ea lupta pentru ea, nu pentru mine. Sau cel putin nu ne mai impacam noi cand sunt atatea femei pe lume...
Prietenul meu e foarte curios din fire, fara un interes anume, vorbeste multe doar sa vada pana unde pot merge unele fete. Le incearca, le descoase.dar asta nu inseamna ca are ceva pentru ele. SIMPLA CURIOZITATE happy sau voi n-ati avut niciodata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ayida...persoane ca ea nu cred ca ai apucat sa cunosti din moment ce zici asta laughing E genul de persoana care o doare in c*r daca e luata de proasta, de pa****ma, nu ii pasa daca deranjeaza, si nici nu are bun simt daca i se spune sa nu mai deranjeze. Ea face DOAR CE VREA EA, atat!
Prietenul meu i-a spus de nenumarate ori, ca ce-a fost a trecut, ca fost o greseala ce s-a intamplat cu ei, ca e impreuna cu mine, ca si-a luat apartament si masina si ne vom muta impreuna (nu i-a zis ca sa o puna pe jar ci un adevar pentru ca asta vrea, sa ramanem impreuna mereu). cand ea il mai intreaba "ce-ti mai face mandra?" el ii raspunde zambind "foarte bine, multumesc!"
Regreta ca a stat cu ea, si chiar daca noi ne vom desparti la ea nu s-ar mai intoarce, iar ea stie foarte bine lucrul asta! E dispus sa-si schimbe si numerele de telefon, dar asta nu ar fi o solutie pentru ca se afla, e un oras nu tocmai mare, in care afli fara sa vrei anumite chestii.
Ce vroiam e sa-i fac o faza sa-si dea seama ca e distrusa si ca face umbra degeaba pe pamantul asta, pentru ca nu capabila sa faca fericita o persoana si nici macar pe ea insasi. Cat/Ce caracter trebuie sa ai, ca sa nu fi capabil sa faci aceste lucruri?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si apropo nu renunta, ca e prea batuta in cap ca sa-si dea seama laughing

| denyssa_7357 a răspuns:

buna sincera sa fiu nu am trecut prin asa ceva dar pot sa te ajut in primul rand cand il mai suna pe prietenul tau raspunde tu da pe difuzor si sarutativa si facety zgomote. dar nu vorbity cu ea de loc. pana la urma o sa inceteze ma gandesc de fiecare data cand suna fa asa cum ti-am zis eu si daca nu merge raspunde u de fiecare data cand il suna pe prietenul tau si zii ca va iubity mult si ca o sa te casatoresty cu el si si ca are o minte de parca ar fi de 14 any, bla bla de astea chiar daca nu sunt adevarate toate. Si o sa se sature de sunat. Si daca e tot asa de insistenta zi la prietenul tau sa isi schimbe cartela si sa isi ia alta cu un numar nou. Pa pa sper ca ti-am fost de ajutorlove struck. fundita?