| zhuzhu a întrebat:

mai mult pentru baieti e intrebarea, dar si fetele pot raspunde daca s-au aflat in cazul asta. Deci... daca voi(baietii) v-ati desparti de persoana iubita nu pentru un motiv oarecare doar ca va certati des si spuneti ca nu se mai poate, dar sa iubiti persoana aia. Ati trece peste orgoliu si v-ati intoarce? sau o data ce ati spus nu va mai intoarceti din drum? L-as cauta eu daca as sti ca ar ajuta cu ceva dar dupa aia nu imi dau seama daca, chiar ma iubeste ca nu l-am lasat sa ma caute. Va rog ajutati-ma orice sfat e bine venit, nu mai am rabdare sa astept, am insistat prea mult sa ne impacam dar e orgoliossss

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna :*.

Am trecut prin asta. Iubitul meu cu care eram de un an a ales sa ne despartim, pentru ca ne certam mereu, nu ne mai intelegeam.
Apoi dupa cateva zile, a inceput sa se simta atras de alta fata din spusele lui atunci, desi noi vorbeam foarte des inca, am fost si prieteni f buni. Imi spunea de ea, ma durea sufletul. Intr`un final a ajuns sa fie cu ea, a stat cateva zile. Apoi s`a despartit, in perioada aia eram varza. Nu mai stiam ce e cu mine, plangeam, urlam, nu-l puteam uita. Dar am spus ca asta e..., am continuat sa vorbesc cu el mereu, m`am mai dat usor la el, ne-am mai vazut. si surpriza! mi-a propus sa ne impacam. Acum pot spune ca ne intelegem foarte bine, mult mai bine ca inainte. Si sunt f fericita.

Am spus povestea pe scurt, si iubitul meu este si a fost un orgolios, si oricat m`am rugat eu la inceput, tot degeaba! Asa ca am continuat sa-i fiu amica, desi am luat o pauza de vorbit o saptamana ca ma cam saturasem...

Acum suntem bine. Cauta`l si spune`i ce simti, daca vrea o sa va impacati. Daca nu, lasa`l, cel putin o perioada de cateva saptamani apoi relauti convorbirile, dar nu despre relatie.

Multa bafta! :*

4 răspunsuri:
| Adorable a răspuns:

Propune-i o intalnire si cere-ti scuze. Propune-i sa mai lase din orgoliu pentru relatia voastra. Explica-i ca este omenesc sa gresesti, iar tu ai facut o greseala si il iubesti.
Incearca sa te intalnesti cu el pe cat posibil si fa ceva la care nu ar rezista. Unii baieti cedeaza la plansul unei fete spre exemplu.

| BlueHusky a răspuns:

Neintelegerile intr-un cuplu pot fi un motiv de despartire.Eu as trece (si am trecut peste asta) dar pe termen lung tot nu a mers.

| sadlifetobe3 a răspuns:

Lasa orgoliul ca e mai bine

| smile4me a răspuns:

M-am despartit acum 2 saptamani de ubi meu... dar pentru ca ne-am certat ca prostii ...neam impacat.
il iubesc prea moooooltttt