| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum pot da de o persoana care nu e de gasit este vorba de tatal meu care s-a despartit de mama in 1989 si a divortat in lipsa tatalui a venit politia la usa ca ia expirat buletinul lui tata el avand tot adresa de unde aplecat nu il gasim ajutorrrrr

1 răspuns:
| Sara a răspuns:

Buletinele tin de evidenta populatiei. Daca ei nu il gasesc. e o problema, nu stiu unde. Interesati va la primarie si vedeti daca fereasca Dzeu s a constat decesul, daca exista certificatul de deces. Sincer nu stiu unde te poti adresa, dar asta ar fi un pas, certificatul de deces, si nu stiu la ce primarie, dar cred ca intr o situatie de acest fel, la prefectura te va ajuta caci se va lua legatura cu primariile din celelalte judete si tot se va afla.succes!