| anonim_4396 a întrebat:

Stiti parintii mei si parintii baiatului pe care il iubesc, sunt prieteni de familie adica ne vizitam, chefuri impreuna si chestii d`astea.Parintii lui, mai ales mami lui ma considera ca fata ei, si tati lui, dar mai putin. Dintre parintii mei, doar tati il considera pe el ca baiatul ei.Cred ca mama are ceva impotriva lui.Adica nu ma vrea in preajma lui, si e foarte distanta si cu mine si cu el.Eu nu i-am zis baiatului ca il iubesc si ca tin la el enorm de mult, dar as vrea s``o fac si nu stiu cumstraight face. Da`ti`mi sfaturi, cum s`o fac pe mama sa fie altfel cu el, si cum as putea sa-i spun lui ca il iubesc! Multumesc mult! Cei care dau un raspuns bun au funda si voturi:Xhappy

Răspuns Câştigător
| ButBut a răspuns:

happyParintii cred, ce vad.
Buna seara.
Am inceput cu replica de mai sus si crede-ma ca asa e.In primul rand daca vrei ca totul sa fie ok intre voi,trebuie sa va impartasiti iubirea,si sa o lasati sa pluteasca in jurul vostruhappyMama ta va observa asta si o vei induiosa. Explica-i mamei tale,in cel mai clar si convingator mod,ca tu il iubesti si ca el inseamna foarte mult pentru tine! Si spune-i ca tu,ca si fiica,ai nevoie de sustinerea ei. Daca mamele nu ne sustin in iubirea noastra,cine sa ne asteptam sa o faca?
Si mama ta e distanta,deoarece simte ca isi pierde fiica,din moment ce tu esti cu el,dar trebuie sa o faci sa inteleaga faptul ca va veni momentul cand tu iti vei face viata ta,asa cum a facut si ea,asa cum fac toti.happySi nu te va pierde, pentru ca ea impreuna cu tatal tau te-au conceput si esti a lor mereuhappy

Daca iti doresti cu adevarat, vei reusi.Si vorbeste si cu prietenul tauhappyNu stiu cati ani aveti,dar e bine ca intr-o relatie sa va spuneti tot, sa nu lasati niciun lucrusor pe "mai tarziu", ca dupa aceea va va parea rau intr-un fel sau altul.

Sper sa reusesti.O seara frumoasa sa ai!

Cu drag:*

6 răspunsuri:
| Kiddzutsa a răspuns:

Pai spune-i mamei tale, ca e ca si fratele tau si ca, sa nu il distantseze, ca e ca un membru de la familie, ca e un baiat cuminte si merita sa fie tratat bine happy
Spune-i ca te'ai obisnuit cu el in preajma ta, si ca ai inceput sa simti ceva pentru el, ce nu simti pentru altii, spune-i ca il iubesti si ca tii mult la el, astfel el nu te va respinge in nici o forma
Bafta love struck
fundita :*?

| pinguinuVerde a răspuns:

Găseşte un moment bun să vorbiţi toţi trei şi să-ţi spună ce o deranjează la el. Spune-i să aibă încredere în tine pentru că mamele aşa fac crezând că fac tot binele din lume copilului lor.

Explică-i că odată şi odată trebuie să-ţi găseşti fericirea alături de un suflet pereche. Baftă.

| pinguinuVerde a răspuns:

Dacă vrei, poţi discuta tu personal cu ea şi să-ţi explice tot, şi tu de asemenea.

| bogdan_5596 a răspuns:

Buna Alexutza grasunica, nu stiu cati prieteni ai dar din intrebarile tale se vede ca ai mai multi de 3, nu iti recomand asta la virsta de 14 ani, se spune despre oltence ca sunt foarte arzoaice dar nici chiar asa, tu faci alte userite curve si le aloci cuvinte murdare dar tu nu stii pe care dintre ei sa alegi, e foarte bine ce iti fac parintii, pe la 17-18 ani trebuie sa te preocupe asa ceva

| cryss_7938 a răspuns:

Poti sa incerci sai povestesti multe lucuri despre el (lucuri bune) sa stii ca poti sa o si minti sau poti sa-i zici cat d mult ti la el sh ca nu poti s stai fara el

| danadrian26 a răspuns:

Pai... cam greu! iti dau un sfat >> date pe langa el. Daca el zice de ceva ca ii place tu zici ca si tie iti place acelasi lucru. Si daca va da semne ca te place insisti// daca nu > departeazate de el >> baietilor nu le place cand esti distanta cu ei