| LoVeLy_3874 a întrebat:

Buna :*
Anul acesta de Revelion, niste prieteni m`au invitat sa merg la ei. [am 14 ani tongue ], parintii mei pleaca la munte impreuna cu sora mea mai mica, iar eu as ramane acasa singura cu bunica [asta nu prea ma intereseaza ].
Decii intrebarea mea e... cum sa`mi conving parintii sa ma lase? Deja am vorbit cu mama si mi-a pus tot felul de intrebari, cu cine vine, cine o sa stea cu noi, daca vor mai venii si alti oameni necunoscutithinking apoi : " Mai vorbim pana atunci "... ce sa inteleg?
Cu mamii tratez eu big grin dar tata e mai strict ' si nu stiu daca o sa-l convinga mami si pe el. Suntem buni prieteni de familie cu parintii baiatului care face Revelionu, ne vizitam des love struck asta ar fi un lucru bun.
Decii cateva idei?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu trateaza cu mama ta, din cate zici cred ca o poti convinge sa te lase iar pe tata-l tau o sa-l convinga mama ta

| michelia a răspuns:

Si vin si necunoscuti? Si, mai ales, cine o sa stea cu voi?
E foarte normal sa se intrebe parintii asta.
Daca nu ai raspunsurile pe care vor sa le auda parintii ( si sa fie reale), nu stiu cite sanse ai sa mergi.
Daca sint acasa prietenii de familie ( parintii baiatului) deja problema e ca si rezolvata.

| LoVeLy_3874 explică (pentru michelia):

Pai si ei sunt plecati sa faca Revelionu undeva, dar bunica lui sta in curte cu el.thinking
Nu o sa vina necunoscuti.

| michelia a răspuns:

Iti spun ce m-ar convinge pe mine, ca mama. Sa ma sune tatal baiatului si sa-mi garanteze ca lumea n-o sa-si faca de cap acolo.Si as fi mai linistita sa stiu ca bunica aia mai traverseaza din cind in cind curtea.
Atithappy.

| laurake78 a răspuns:

Mda..greu ca ai 14 ani, raspunde cu sinceritate, cere parintilor sa-ti acorde incredere,, si nu ii dezamagi, asta e cel mai important si ar putea parintii prietenului tau sa-si asume responsabilitatea ta vorbind cu parintii tai.Nu poti face prea multe la 14 ani.bafta

| Andreiutzu1995 a răspuns:

Pai. poti sa ii spui ca iti este foarte rau... si iti vine sa vomiti, iti este somn etc. Sper ca o sa mearga.