| confusedgirl223 a întrebat:

Stiu ca poate pare ceva stupid, dar mama logdnicului meu vrea sa ne dea un set de farfurii din acelea vechi, tot felul de bibelouri etc. Problema e ca apartamentul nostru e modern si chiar nu avem atat de mult spatiu in dulapuri sa punem toate chestiile pe care vrea sa ni le dea si sincer...chiar nu ne plac. Nu vrem sa ne certam cu ea, dar nici nu le vrem. Ce-am putea face?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O anuntati ca vrei totul modern si nu acceptati nimic de la ea, sa le dea la cine vrea

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru mgtow):

E o variantă destul de bună.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar fi dureros pentru ea să o refuzați. Întâi le primești, apoi le evaluezi și decizi ce e valoare și ce nu.

| Freya1 a răspuns:

Găsești un dulap unde sa le pui.Ca de refuzat nu pre ea frumos.

| cristimihailov a răspuns:

Intereseaza-te cat ar costa un spatiu de depozitare mic, asta daca nu ai vreun prieten, cunostinta unde ai putea sa decartezi chestiile alea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu zic: logodnicul tau trebuie sa-i spuna mame lui cum stau lucrurile. Desigur ca o sa-i spuna ca tu l-ai influentat, dar, deh, asa sunt soacrele.

| Emma30555 a răspuns:

Le dai cuiva care are nevoie dar nu trebuie ca mama prietenului sa știe

| Werrich a răspuns (pentru Emma30555):

Și dacă vine în vizita la ei și vrea să le vadă? laughing Ia-le de unde nu sunt.

| Emma30555 a răspuns (pentru Werrich):

Exista aceasta posibilitate dar te descurci pe parcurs, poți sa zici ca sunt undeva la tara, sau în vreun dulap pe balcon, dar ar fi cam ciudat sa întrebe de ele în fond odata ce dai cadou un lucru nu mai e treaba ta ce se întâmplă cu acel lucru.

| Zuzu1991 a răspuns:

Le iei si apoi faci un accident mic si "nevinovat" pe drum big grin

| Legion7X a răspuns:

Nu le refuza, dacă ea are plăcerea asta. După ce le iei vezi tu cui le duci sau unde le așezi. Oricum numai știa ea ce faci tu.

| Vântulalb a răspuns:

"Din alea vechi" pe care altii dau averi ca sa le aiba. Spune-i ca nu le pretuiesti si ca vrei sa mananci din cartoane din 2 motive: nu ai unde depozita si, nu vrei sa speli vase. Va intelege.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu orice adunatura de farfurii vechi costa o avere...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vântulalb):

Si chiar daca ar costa, desi ma indoiesc, atunci cand iti cumperi o casa noua iti cam doresti sa fie totul fresh, sa nu o patezi cu mare bibelou in mijlocul livingului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le iei si le depozitezi la mama ta acasa.

| badpanda a răspuns:

Le iei zambesti, multumesti si vezi ce faci cu ele.