| Annddrreei a întrebat:

Sunt baiat, 20 de ani, si niciodata nu am avut o prietena ...acum sunt student si patesc ce am patit si in liceu, raman la statutul de prieten. De cand ma stiu mai mult am stat cu fetele decat cu baietii ca ma intelegeam mai bine cu ele, dar niciodata nu am avut o relatie.
Nu sunt genul care sa se distreze in cluburi sau la terasa la bere, imi place sa merg la film, sa ma plimb afara, sa ies la cafea/bowling/jocuri, de felul meu sunt mai calm si destul de serios.
Nu stiu ce sa fac, am ajuns la concluzia ca nu stiu sa flirtez cu o fata si ca fetele prefera baietii mai "rai", care sunt mai insistenti si deschisi la nebunii; de fapt eu caut pe cineva cu care sa vorbesc, sa rad si sa ma inteleg, nu caut placeri, ma gandesc ca asta poate vine de la sine.
Acum intrebarea e ce sa fac? pur si simplu fetele ma considera prieten si atat, cum sa le abordez, ajuta daca fac sala?
Vreau opinii si solutii concrete, nu raspunsuri de incurajare!

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă--te pentru ca la momentul potrivit să o întâlnești pe soția ta. Soțul meu s-a rugat pentru soția lui de la 17 dar n-a căutat să aibă o preitenă, și -a văzut de studii ca să aibă cu ce ține o familie, n-a aceeptat nici propunerile făcute de fete până a găsit pe cineva cu care și-a dorit să se căsătorească, la 23 de ani.(adică pe mine)

| RAY a răspuns:

Primul factor cand vorbim despre atractie este aspectul fizic, eu pun inaltimea ca cel mai important lucru la barbat apoi bratele musculoase, patratelele, ochii caprui, acum cateva zile am gasit un blog foarte bun care explica ce vor femeile

http://dorianfurtuna.com/......le-sexuale

te invit sa citesti blogul, lasa povestile cu inteligenta atrage sau comportamentul doar fizicul atrage, de parca noi am da 2 lei pe o urata

| T0T a răspuns:

Ești prea disperat. Mai grav e că uiți să fii tu și devii un filfizon. Uite că exact ce cauți primești, vorbe, râsete și voie bună, adică prietenie.

| Zaygon a răspuns:

Hi5 my friend. Sunt in aceeasi situatie. Zilele astea mi-am auzit-o: te iubesc dar doar ca pe un amic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg, exact asa sunt si eu, numai ca eu am 16 ani.

Daca iti place de una anume, dai bataie, zi direct "imi place de tine", poate iese ceva din asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmareste cateva din clipurile lui Alpha M de pe YouTube, crede-ma te vor ajuta!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Sa iti cauti o fata care are aceleasi gusturi ca si tine. E bine sa faci la sala.

| Zaygon a răspuns (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Ai cu sala e interpretabila pentru ca nu oricine poate sa faca sala.

| dge18 a răspuns:

Deci crede-ma ca sunt fix ca tine.
Toate m-au bagat in asa zisul friend zone si toti mi-au zis ca cheia este sa fim mai indiferenti.
Fetelor le plac baietii care nu le pasa de iele 100% din viata, adica sa nu fim foarte afectuosi cu elewinking
Eu sunt plin de viata. motociclist, cant, dansez, merg cu rolele si toate chestiile astea le-am invatat ca sa agat fete. ca sa-mi fac o prietena, am avut parte de prietene doar ca nu au durat mult relatiile si au ajuns sa ma priveasca ca pe un prieten.
Am incercat si cu sala si nimic. Trebuie sa numai bagi de seama treaba ca vrei prietena si nu ai sau ceva de genul, eu m-am saturat sa ma tot plang ca nu am si numai fac nimic de genul "pff raman singur, mor singur, etc"
Cati mi-au zis ca o sa vina acea fata. cred ca mi-as face 10 piramide din toate spusele la un loc laughing)
Deci stai linistit ca vei gasi pana la urma o fata care sa te vada mai mult ca pe un prieten, de obicei fetele care te vad doar ca pe un prieten, mai mult stau cu tine ca se simt bine si se folosesc intr-un fel de tine. cum au facut toate de mine laughing
Apropo eu am 19 ani.
Pana la urma o sa ne gasim noi o fata, cu timpul.
Stiu persoane care nu au avut prietena pana la 25-30 de ani cand aveau un loc de munca stabilwinking atunci si-au gasit partenera. pana atunci au fost fix ca noi, fraieri, cautand in loc sa-si traiasca copilaria happy
Ai grija de tine si distreaza-te cat mai esti tanar, ca fata va veni pana la urma la tine mai devreme sau mai tarziuwinking
Nu te schimba pentru ele. pentru ca daca te schimbi dai numai de fete care nu te vor vrea toata viata. dar daca vei ramane cum esti tu cu adevarat, atunci vei avea succces.
Bafta happy

| ĂlaRău a răspuns:

Trebuie sa gasesti pe cineva cu aceeasi mentalitate ca si tine, aceleasi interese care cauta aceleasi lucruri intr-o relatie. Cineva cu care esti compatibil, in mai putine cuvinte. apoi sa te straduiesti sa dezvolti o legatura, o conexiune cu acea persoana.
Lucrurile ar trebui sa decurga de la sine fara prea mari eforturi.

| Zeenya a răspuns:

Hei happy in primul rand te condamni tu pentru simplu fapt ca nu ai găsit persoana potrivita. Esti tânăr si atâta timp cat sunt fete pe toate drumurile nu ai de ce sa tragi concluzii. Fiecare își găsește persoana potrivita intR-un final, doar ca TU trebuie sa aștepți pentru ca dragostea nu o cauți.ea vine singura. Daca o sa cauti tu o sa observi ca nu este de durata. Un exemplu : Unii băieți cauta relații cu fete care sunt pe gustul lor, dar se aleg mereu cu eșecuri. Daca vrei sa găsești pe cineva cum ai spus tu " eu caut pe cineva cu care sa vorbesc, sa rad si sa ma inteleg, nu caut placeri, ma gandesc ca asta poate vine de la sine. " nu trebuie sa forțezi situația. De obicei când intre o fata si un băiat se leagă o prietenie puternica se ajunge mereu la '' ceva mai mult ''. Si te-as ruga sa nu generalizezi... căci nu toate fetele cauta baieti ''rai ''. Ai ajuns la concluzia aceea căci ai nimerit in anumite colective nepotrivit caracterului tau. Insa exista si fete care cauta un baiati mai stilati si mai cuminți.
''Acum intrebarea e ce sa fac? pur si simplu fetele ma considera prieten si atat, cum sa le abordez, ajuta daca fac sala?'' NU. trebuie sa fii tu însuși! Eu consider ca fetele acelea care te considera un prieten nu sunt potrivite pentru tine sau nu ai de unde sa stii dacă una dintre ele deja te simpatizează. Este mult de vorbit pe tema aceasta. Am scris repede caci trebuie sa plec si m-am gandit sa te pun putin de gândit. Daca vrei mai multe sfaturi da-mi un mesaj. Sper ca te-am ajutat cat de cat. Take care ^^

| Zaygon a răspuns (pentru Zeenya):

Suntem mai multi in aceeasi oala. laughing

| gondor a răspuns:

Iti recomand site The Real Man.