| Catalina789 a întrebat:

Sunt căsătorită cu soțul meu de 7 ani, noi ne înțelegem și ne iubim dar familia mea nu l-a acceptat deloc pe el în acești ani. Ei zic ca el nu e pentru mine, ba mai mult fratele meu mai mare a sărit la bătaie la soțul meu, părinții lui mă accepta și m-au acceptat și mă simt prost față de el ca ai mei nu îl acceptă deși soțul meu a zis ca mai mult contează relația noastră și iubirea ce o purtam unul pentru celalalt. Ce pot face în aceasta situație? Ce ați face voi? Vi se pare normală situația asta? Vă rog vreau seriozitate

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu locuiti impreuna cu parintii tai, atunci nu ar fi un impediment enorm
daca locuiti impreuna cu parintii tai, care nu-l accepta pe sotul tau, atunci este nasol
in rest nu prea ai ce face, pentru ca nu poti schimba mentalitatile unor oameni maturi, pe langa asta nu stim ce motive au ei sa nu-l suporte pe sotul tau!

| Violleta2022 a răspuns:

De ce parintii tai spun ca nu-i pentru tine?
Dupa cum vad, tu nu ai teminat nici scoala generala, deci ce ai tu in plus fata de el, de consideri ca sotul nu-i de tine?

| AliGab a răspuns:

In situatia data m-as apropia de familia sotului, iar ai mei sa stea linistiti. Daca m-as duce in vizita la ei, m-as duce singura si rar si, bineinteles, cu conditia sa nu il vorbeasca pe sotul meu de rau in fata mea, ca altfel nu m-ar mai vedea la fata (familia mea).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu il accepta? De fite sau cu motiv?

| ioana748 a răspuns:

Locuiti singuri sau la parinti?
Va intretineti singuri?
Pentru ca nu ar trebui sa conteze parerea nimanui daca sunteti independenti.
Voi doi sunteti o familie acum. Cine accepta bine, cine nu, iar bine.