| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu iubitul meu de 2 luni, el are 18 ani iar eu 17.Ne intelegem foarte bine, dar oare cat va fi dispus sa astepte un baiat o fata pentru a intretine si relatii sexuale? Nu mai sunt virgina am facut-o cu un singur baiat dar nu voi face asta pana nu ma voi convinge ca merita cu adevarat sau poate 6-7 luni?sad nu vreau sa il pierd dar nici sa fc asta pentru a-l tine langa mine

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te iubeste va fi dispus sa te astepte atat timp cat e nevoie

| darrio2007 a răspuns:

Daca intr-adevar tine la tine te va astepta.O poti face atunci cand crezi tu.Dar are si rabdarea lui o limita.

| Dariusuu a răspuns:

Nu te îngrijora draga mea dacă chiar te iubește va aștepta ori cât e nevoie.

Ai grijă de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Dacă ţine cu adevărat la tine, te va aştepta atât cât va fi nevoie, dacă te respectă cu adevărat, dacă nu, înseamnă că-i un dobitoc şi trebuie să-i dai un şut!
Te pup!

| e1xtz a răspuns:

Si crezi ca daca ai sa o faci dupa 7 luni.o sa stai toata viata cu el? revino-ti..in fine..esti inca mica sa intelegi. Apropierea fizica nu se programeaza, vine de la sine. daca ai s a te pupi cu el 6 luni prin parc si abia dupa aceea se intampla mai mult nu inseamna ca ai sa imbatranesti langa el? nu ne garanteaza nimeni viitorul langa o persoana, totul se face in functie de dorinta, planificarea e de kkt..parerea mea

| BSwwatch a răspuns:

Nu trebiue sa faci nimic,nici macar sa deschizi acest subiecta fara sa fi abordata de catre el,cand va deschide acest subiect. poti spune clar,fara menajamente,inca nu te simti pregatita pentr acest pas,de-aici,din raspunsul primit,gest, rectie, vei intelege cat de importanta esti in momentul de fata pentru el, care sunt prioritatile, apoi depinde de cracterul si atitudinea ta legat de decizie!

| Melancolică a răspuns:

Dacă el te stresează în legătură cu asta, înseamnă că asta intenţionează, dar dacă este un băiat cu bun simţ te va aştepta până când eşti pregătită să faci acest pas alături de el.
Baftă!

| Zebastian a răspuns:

Da te poate astepta si ca totul sa fie ok, dar mai exista si varianta in care sa nu v-a potriviti in pat...