| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu o fata de 2 luni, si simt ca nu ma mai vrea. De fapt totul a fost frumos la inceput, cred ca ma placea, nu stiu ce sa zic, au fost cateva zile la inceput in care ne-am sarutat mai cu pasiune pe urma simpli pupici si atat. Eu incercam mai mult insa ea se retragea.
Ea are probleme acasa cu parintii, si nu o lasa sa iasa oricum, ii impune un anumit program, insa cu mine o lasa sa iasa pana la ce ora vrem noi, nu conteaza. Familia ei ma stie de baiat cuminte si bun si ca nu vreau sa ii fac rau, ba mai mult imi da si masina tatal ei ca sa iesim impreuna. Acum am gasit in arhiva ei pe messenger un mesaj ca vorbea cu unul care il asteapta sa vina in tara, tot lui i-a spus ca sta cu mine ca sunt biletul ei de voie, sa iasa pe afara si ea, si ca nici macar nu ma poate saruta. Eu tin mult la ea, si nu stiu ce sa fac sa nu sufar. Voi ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Afara cu ea, te foloseste ca pe un lacheu, tu esti mantaua de vreme rea, tu esti scaparea ei, tu faci posibila iesitul prin oras si atat.Esti a 5 a roata sau mai bine zis, nici macar n-ai facut parte din caruta niciodata.
Iti faci rau singur, dupa ce vina ala in tara, tie iti dau cu sutul si te paraseste.Se foloseste de tine, te-a ales ca reprezentai stabilitate si ca erai baiat bun, tu erai alegerea corecta in fata parintilor, pentru asta ai fost ales, pentru parintii ei si atat.
Scoateti din minte faptul ca te-a placut sau inca pe place, las-o in pace.Nu conteaza ce ti-a zis sau ce a facut, nu conteaza nimic, tu esti doar ceva trecator, nu reprezinti nimic pentru ea, doar un bilet spre independenta si ceva necesar pe moment pana ce vine adevara ei iubire.
La cine tii mai mult? La tine? sau la ea? Demisioneaza din relatia asta, nu o lasa sa te concedieze. Daca tii la ea, o sa suferi, stiu exact cum o sa te simti, tradat, folosit, aruncat ca o carpa, dar taie cordonul repede, sa fie o despartire scurta, rapida si nedureroasa.Nu te lasa calcat de orice fata cu o agenda ascunsa sau care se plictiseste, gaseste o fata care te iubeste cu adevarat, care face fapte care sa arate asta, nu sa spuna vorbe mari.

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Referitor la arhiva,cred ca te c-am foloseste pentru simplul motiv de a esi afar,cum ai spus si tu"bilet de voie"! Eu zic ca cel mai bine ar fi sa iti cauti alta prietena,una care sa stie sa te iubeasca, respecte si toate cele necesare intr-o relatie! Sfatu meu e sa o lasi, mai tarziu o sa suferi mai mult!

Răspuns utilizator avertizat
| crysu a răspuns:

In primul rand trebuie sa vorbesti cu ea, sa o intrebi de ce sta cu tine pentru ca te place sau pur si simplu te foloseste.Comunicarea e cea mai importanta intr-o relatie. Spune lucrurilor pe nume si intreab-o si de baiatul acela. Daca nu reactionezi intr-un fel o sa ai de pierdut.Si in plus sunt convinsa ca sunt alte fete care te vor aproape, daca ea nu te merita.