| coltz a întrebat:

Sunt cu o fata, pe care o iubesc, ma iubeste, dar care are schimbari frecvente emotionale. cel mai rau e ca parca are 2 personalitati, 2 caractere total diferite.
ea e foarte iubitoare, dar cand se schimba., devine foarte rece. cand se schimba e foarte artagoasa, ironica si chiar nu da 2 bani pe ce simt. e in stare sa zica orice doar sa ma raneasca in momentul ala.
asta nu e de azi pe maine, ci e de cand ne-am cunoscut si totusi am facut un an si tot persista chestia asta...
in momentul asta, imi da impresia ca e scarbita de mine, ca e satula sa ma auda... as zice daca ne-am vedea constant, dar ne vedem la spatamana. eu sunt la facultate.
chestia cu sa stam amandoi si sa discutam linistiti, nu se mai aplica si acum!
ma indoiesc ca se va schimba. dar totusi o iubesc asa cum e, desi mi-as dori sa mai aibe partea aia morocanoasa.
ma indoiesc ca aveti vreun sfat cum sa rezolv asta, dar scriu asta pentru ca am nevoie de putin alinare.
m-ati putea ajuta cumva?
e normal ca intr-o relatie sa fie conflicte de nimic frecvent?
e normal ca ea sa se schimbe asa de des (poate zi de zi)si sa devina deprimata sau distanta?
ma gandeam ca poate are pe altcineva, care o face mai fericita si ca de asta nu are chef de mine...

Răspuns Câştigător
| TreiSurori a răspuns:

Si prietenul meu se plange de mine,la fel cum te plangi tu de prietena ta.

Asa sunt fetele. Se supara usor si nu le convine cand nu iese ca ele.
Probabil devine rece atunci cand nu primeste ceea ce vrea,cand nu faci ceea ce vrea. Ex: iubitule vreau sa imi spui 'ingeras' si tu uiti,fara sa vrei,de ce a spus ea si spui 'iubire' atunci ea tace si devine rece.

E foarte norocoasa ca te are pentru ca o iubesti asa cum e.
Normal este sa va certati putin,ca na. unde nu`i gelozie nu`i iubire big grin,dar din orice nu prea e normal. Singurul lucru care ar merita incercat este comunicarea. Incearca sa ai rabdare cu ea si sa comunici,daca e geloasa ca te duci cu x afara incearca sa ii explici frumos ce si cum, si sun`o sau dai mesaj cu ce faci ca sa se linisteasca sa vada ca iti pasa/place de ceea ce crede ea despre persoana x.

Incearca sa discuti cu ea, spune`i ce nu ii convine, ce altceva vrea. Ce nu ii oferi sau ce ii oferi prea mult.

Daca nu, incearca cu ceva dulce..calm..o plimbare, cativa trandafiri, un cadou micut etc.

Stai linistit.Se va rezolva > : D

9 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Mie nu mi se pare normal ce face, mai am si eu zile proaste cand nu sunt cum *** de obicei dar asta nu inseamna sa-i fac prietenului meu ce iti face ea tiehappy
Mi se pare aiurea.eu imi respect foarte mult prietenul si sincer mi-ar fi rusine sa ma comport asa.
Poate ca si distanta o face sa devina asa si cand vii acasa e mai iubitoarethinking nu stiu ce sa zic.incearca sa-i mai explici ca nu e ok cum se comporta, sau fi si tu la fel! sper sa rezolvati.
:*:*:*

| TreiSurori a răspuns (pentru papusica987):

Razbunarea e pentru idioti happy.
De ce sa faca si el la fel ca ea cand pot discuta normal? happy

| papusica987 a răspuns (pentru TreiSurori):

Vorbeam cu el nu cu tine. si a spus ca nu prea mai poate discuta cu ea. sa incerce sa se comporte si el la fel sa vada cum reactioneaza. nu e o razbunare.

| TreiSurori a răspuns (pentru papusica987):

E razbunare. e urat.
bunicii nostri stateau impreuna cate 40-50 de ani si cu certuri din 6 in 6 luni maxim.
Ei reparau ce stricau nu il aruncauwinking

| Elsiane a răspuns:

Păi... ce pot să-ți spun? Așa sunt fetele, dacă le superi se supără și ele. Fiecare fată are caracterul ei personal, înainte să ai o relație cu o fată mai bine înțelege-o. Baftă!

| coltz explică:

Aparent, mi-a zis ca nu mai are chef de mine si ca de asta era ea asa aseara...
nu stiu ce sa cred. si daca si celelalte seri erau tot din cauza asta, adica daca e pe bune..., atunci nu mai are rost...
multumesc Katy pentru suport, dar nu pot ramane langa cineva daca nu ma vrea.
faptul ca a zis ca era "satula", m-a atins cel mai rau. n-o sa mai trec si peste asta, daca chiar e adevarat.

| coltz explică:

Cica s-a rezolvat problema... dar am vazut ceva ce nu-mi placea...
cand ei cica ii parea f rau pentru cele intamplate si cica era foarte ingrijorata. ea se juca farmville straight face

| Beniamin11 a răspuns:

Si eu am o relatie de 1 an si 4 luni si sunt foarte frecvente certurile dar sunt constructive.