| d3utzsa a întrebat:

Sunt cu un baiat de 1an si 2 luni, iar tata nu il accepta ca zice ca e rromcrying

si imi interzice mereu sa mai ma intalnesc cu el!sad
am incerkt sa il conving ca ma iubeste si ca nu conteaza ca e rrom daca noi ne iubim, dar se pare ca nu il intereaza de fericirea meacrying
voi ce ati face daca ati fi in locul meu?sad

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Cateodata mai ia in calcul si ceea ce spun parintii.Mai au si ei dreptate.Ai grija sa nu gresesti cu acest rrom, sa iti arate ca te iubeste si ca iti este alaturi si la bine si la rau.

| Libelle a răspuns:

Tatal tau nu o sa il accepte pe el niciodata.N-are rost sa insisti pe asta, resemneaza-te. Unii oameni au ideile astea si nu renunta la ele orice ai face.
Acum depinde si varsta ta. Daca il iubesti nu poti renunta la el, si ai sa lupti impotriva familiei tale.Mai depinde si de sprijinul lui,de cat poate sa suporte presiunea din cauza tatalui tau,ca automat nu va puteti vedea decat pe ascuns,de vorbit cam la fel.
Nu as renunta,nu am la ce, dar as avea nevoie de el, sa lupte si el alaturi de mine pentru relatia noastra.Cred ca ar trebui sa incercati voi 2 o discutie si sa stabiliti cum stau lucrurile, daca fiecare e dispus de orice sau nu. Daca nu...e mai greu.

| effect a răspuns:

Nu l baga in seama,parintii o iau razna uneori, conteaza ca tu il iubesti si el te iubeste, intalneste te pe ascuns cu el si vei vedea ca iubirea voastra va invinge.Asteapta sa implinesti 18 ani si dupa faci ce vrei (binenteles depinde varsta ta de acum) oricum nu renunta niciodata la persoana iubita.Multa bafta >big grin

| Pitic a răspuns:

L-as asculta pe tata'l meu daca as avea unul, eu nu am tata dar na. parintii stiu mai bine ce bun pentru copilul lor stiu ca uneori nu au dreptate si nu inteleg ca suntem in 2011 nu 1900 toamna insa au si ei drepate.
Tu trebuie sa te gandesti ce e mai important familia? care te-a crescut ti-a dat sa mananci ti-a luat tot ce ai vrut, care te iubesc si te vor sprijinii mereu pentru simplul fapt ca esti copilul lor, sau iubitul tau pe care il cunosti de un an si ceva pe care il iubesti, care te iubeste, care la un moment dat cand va intervenii monotonia si se va satura sa stea cu tine te va parasi sau insela chestille astea se intampla mereu nu esti tu exceptia de la regula crede-ma barbatii da sunt puternici da gandesc dar actioneaza prostesc pe cand femeile gandesc si actioneaza cu grija fara graba asa sa faci si tu, am vrut sa spun ca barbatii sunt barbati nu pot rezista unei femei frumoase.
Nu te supara pe mine dar cat ar parea iubitul tau de bun romantic iubaret dupa ce va realiza ca tu il iubesti si ii vei lasa pe parintii tai pentru el va face ce va vrea cu tine si se va purta ca si cu un caine chiar daca te iubeste iubirea e trecatoare si va veti plictisi unul de altul, cand va veni momentul acela iti vei aduce aminte de vorbele mele.
Gandeste-te bine si in primul rand nu trebuie sa alegi le poti avea pe aman2, spune-i tatalui tau ca, daca el sta de vorba cu pr tau si apoi tot nu ii place de el tu renunti la iubitul tau.
Ar trebui sa faci cunva sa le arata-i parintilor tai ca pot avea incredere in iubitul tau de ex faceti ceva impreuna ceva mergeti si faceticumparaturile pentru parintii tai, plateste facturile cu el
Nuj
Ceva.
Daca nu merge intalneste-te cu iubitul tau pe ascuns desi nu e prea confortabil.
Aculta-ti inima.

| d3utzsa explică:

Ca e rrombig grin
scuze

| jbAndreutza a răspuns:

Pai... eu as incerca sa ma intalnesc cu el in continuare, fara ca tatal meu sa stie :d