| anonim_4396 a întrebat:

Sunt femeile mai destepte decat barbatii?

57 răspunsuri:
| carmen13 a răspuns:

Uneorihappy

| Doηηa a răspuns:

Depinde, dar fiecare este deștept în felul lui...

| BroascaDeMenta a răspuns:

In Romania DA!
Si sunt ♂

| sigfreud a răspuns:

Aici raspund in mare parte copile gen "desigur ca fetele love struck" Uitati-va in jur, ce sex domina, cine conduce lumea, cine ia deciziile importante. Pollybugs daca te pune in genunchi un baiat o noapte si te alegi cu bani de buzunar asta nu te face mai desteapta, dimpotriva esti redusa mintal si nu-ti dai seama ca devi obiect in acea seara despre care ne spui tu noua. Si ca sa raspund la intrebare, fiecare persoana indiferent de sex ajunge la un anumit nivel de dezvoltare psihica.

| Maddalinutzza99 a răspuns:

Parerea mea este ca da. Femeile sunt mai destepte decat barbatii deoarece femeile se dexvolta mai repede.

| Foxie2 a răspuns:

Pai in primul rand depinde de persoana : de capacitatea ei de a invata mai repede sau mai incet, de a memora, de iq, de parintii din care s-a nascut si mai ales de ambitie.
10% inteligenta 90% munca. DIn pacate adesea cine are 10% inteligenta e delasator.
Sa spunem ca femeile sunt mai ambitioase sau harnice (unele) de acea "au note mai mari la scoala : )"
Nimeni nu e prost, daca muncesti ai... daca nu, n-ai.

| frumusica206 a răspuns:

Pentru ca esti baiat o sa spun ca fetele sunt mai destepte decat baietii si ca e adevarat! Femeile astea pana si eu au evoluat mai mult decat voi baietilor! Acum fetelese gandesc la munca iar barbatii la sex!

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru AlexandruIuilian):

Nu cred ca m-ai controlat tu de buletin.hee hee Zbye-zbye.winkingoh go on

| deea221 a răspuns:

creierul femeilor este construit altfel decât al bărbaţilor, se arata într-un studiu publicat la începutul acestui an. Creierul masculin şi cel feminin pot face operaţiuni similare, însă este foarte diferit modul în care cele două creiere "circuitează" informaţiile primite.

Femeile acţionează mult mai intuitiv şi gestionează mai bine problemele pe care le au; se orientează mult mai bine în timp şi spaţiu şi gândesc în perspectivă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.de aia ele poarta broboada si barbatii caciula sau rapalie.ce? mai poarta si unele femei asa? ba chiar si nadragi barbatesti? probabil vor sa para maiii proaste.eiii.asta e.interesul poarta fesul.ce homalaii nu se imbraca in femei? unii. unii le spun ladyboy.

| Lovξ a răspuns:

Pai.unele femei da sunt mai destepte dar nu intot deauna pentru ca femeile au un mod de gandire si de a calcula lucrurile diferit de parerea baietilor, asa ca rasundul meu este da dar nu intotdeauana:X :*

NOname
| NOname a răspuns:

Unele mai deștepte decât unii bărbați și invers.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveA911 a răspuns:

In unele cazuri, da.(de obicei tot timpullaughing) )

| edy_9424 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap!

| Irynna44 a răspuns:

Da clar

| Flowerz a răspuns:

Da

| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Fiecare zice un raspuns (daca esti baiat alege barbatii... fetele femeile laughing ) deci depinde de situatie acum daca zic ca femeile sunt mai destepte nedreptatesc unii barbati care chiar sunt foarte intelegigenti si la fel in cazul femeilor.

| Holocaust a răspuns:

Sunt cazuri şi cazuri.Depinde şi de domeniu.Normal aş ţine cu sexul meu şi aş zice femeile, dar aş face discriminare, şi nu vreau să ajung precum profa mea de română.

| GusWaters a răspuns:

In general, nu.Adica,ce barbat ar sta cu una care il inseala de cinci ori, doar pentru ca i se pare ca e sufletul sau pereche? laughing

| KoolKitty a răspuns:

Depinde de mediul in care a crescut fiecare persoana.

| FartsMaker a răspuns:

Depinde poti compara cersetor cu o studenta? poti compara o blonda cu un copil de la gradinita? de fiecare data al doilea e mai desteptbig grin

| corina_1834 a răspuns:

Femeiele sint mai destepte decit barbatii in domeniul sau,barbatii sint mai destepti in lucrul care il fac ei, nu poti spune cine e mai destept, totul conteaza de persoana data.

| D3X73R a răspuns (pentru KellyGreen):

Hai ca asta e bunalaughing

| Crucified a răspuns:

Ca sa intrebi uh

| blairelovesmusic a răspuns:

Evident.