| anonim_4396 a întrebat:

De ce barbatii sunt mai infideli decat femeile? straight face

Răspuns Câştigător
| Ash17 a răspuns:

Pentru ca barbatii/baietii sunt dornici de aventura, si nu se satura niciodata cu ce au. Pe cand femeile se ataseaza mai usor de o persoana, IUBESC, si nu simt nevoia sa incerce fiecare "mascul" pe care`l intalnesc.
:d.

13 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Pentru ca femeile in orice relatie implica si sentimente iar barbatii nu.

| NickiMinaj a răspuns:

Dupa parerea mea femeile sunt mult mai infidele happy

| PinkPanther a răspuns:

Folosesc ca scuza instinctul de procreere, ei spun ca inca mai exista in ei, deci cand vad o bunaciune in fata, cica nu se pot abtine. Eu nu ii cred. Si femeile si barbatii inseala din pura plictiseala sau pentru ca le lipseste ceva in relatie.

| Candace a răspuns:

Asta e un mit demolat, multe studii arata ca si femeile inseala.acum depinde de fiecare om in parte ce modele a avut, ce educatie a primit, sau pur si simplu ce crede despre inselare.

| jadir a răspuns:

Dec e barbati cu multi ani in urma erau mai infideli decat femeile? poate ai vrut sa spui.

| jadir a răspuns:

Pai acum femeile ai cam intrec pe barbati, daca intrebi 10 fete daca stiu sa gateasca abia daca gasesti 2 din 10 care ati pot raspunde, daca intrebi 10 barbati daca stiu sa gateasca 5 din ei vor raspunde ca stiu. Daca intri in camerele a 10 fete iar apoi in camerele a 10 baieti cu siguranta vei gasi mai multa curatenie la baieti decat la fete. Uitandute chiar si la intrebarile de TPU ai sa vezi ca fetele au mai multe intrebari privind relatiile sexuale decat baieti si mereu vad, am 12 ani am facut sex in buda publica pot sa iau sida etc.Cu siguranta azi femeile sunt mai batute in cap decat barbatii si totusi nu vreau sa generalizez.

| RoXxy a răspuns:

Eu cred ca ambele sexe sunt la fel de infidele.Nu cred ca predomina numarul barbatilor infideli.Oricum...pentru barbati exista un motiv in plus pentru a insela.Acela ca pot sa isi imprastie sperma in cat mai multe locuri si asa ei se simt mai...masculini(probabil)sau mai grozavi.Iar oamenii se insala de obicei pentru ca nu au curajul sau nu stiu cum sa discute cu partenerul de viata si sa ii spuna ce si cum vrealaughing

| PlasticMoon a răspuns:

Pentru ca nu'si pot astampara hormonii.Cred thinking

| PotatoMustDie a răspuns:

Dc barbatii arabi nu sunt infideli? pentru ca se multumesc cu ce au, 30-40 le ajung, deci, concluzia:daca populatia feminina a planetei s-ar mari cu x30 atunci nu ar mai fi barbati infideli si se rezolva problema. Bn ar mai fi problema cu populatia imensa a planetei dar hei, de asta exista luna

| xSunriseX a răspuns:

@jadir: nu cu multi ani.acum

| RoxyAngel a răspuns:

Pentru ca sunt multe femei atragatoare.

| intelectualul a răspuns:

Ma-ntreb cat de fidele sunt femeile cu care barbatii sunt infideli fata de partenerele lor.

| Ceza a răspuns:

1.barbati fac asta din instinctul de procreere(mai mult sau mai putin) 2. femeile pot ramane cu o "povaraïn urma aventuri si de obicei evita