| anonim_4396 a întrebat:

Sunt femeile mai destepte decat barbatii?

57 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Unele mai deștepte decât unii bărbați și invers.

| didiDia a răspuns:

Categoric nu.(cel putin daca e sa comparam in cadrul unui cuplu, femeia e cam intotdeauna mai proasta decat barbatul)

| KellyGreen a răspuns (pentru didiDia):

In momentul asta iti dai seama ca ai facut miliarde de femei proaste?

| didiDia a răspuns (pentru KellyGreen):

NU le-am facut proaste, mai citeste o data. AM zis doar ca intelectul femeilor are un nivel mai scazut decat al barbatilor. Asta nu inseamna ca femeile sunt proaste. La fel de bine pot sa spun si ca in marea majoritate a cazurilor, intr-un cuplu, femeia arata mai bine ca barbatul. Multumitor raspunsul meu de acum, PollyBugs?

| Holocaust a răspuns:

Sunt cazuri şi cazuri.Depinde şi de domeniu.Normal aş ţine cu sexul meu şi aş zice femeile, dar aş face discriminare, şi nu vreau să ajung precum profa mea de română.

| Doηηa a răspuns:

Depinde, dar fiecare este deștept în felul lui...

| KellyGreen a răspuns:

100%. Adica uite cati barbati platesc pentru o noapte, adica sunt foarte prosi si noi femeile ne facem cu bani in buzunar.

| D3X73R a răspuns (pentru KellyGreen):

Hai ca asta e bunalaughing

| GusWaters a răspuns:

In general, nu.Adica,ce barbat ar sta cu una care il inseala de cinci ori, doar pentru ca i se pare ca e sufletul sau pereche? laughing

| eliaclodia a răspuns:

E, nu poti sa generalizezi. Insa poti spune asa: femeile care sunt pe aceiasi frecventa cu anumiti masculi, e clar ca sunt in mod egal ori inteligente ori fraiere cum ei.
Sunt seturi de copii mai inteligenti si seturi de copii mai putin inteligenti?

| Scherimuvi a răspuns:

Cu siguranda inainte femeile erau doar niste proaste si barbatul muncea, aducea bani incasa, Dar se pare ca barbatul sa putorosit si femeile sau intuziasmat si a spus ca daca barbatu nu face macar noi sa facem si asa de pe-n secolul 18 femeile continua sa fie mai harnice decat barbati, mai destepte, si cu usurelu o sa ajunga si mai puternice.
Eu am in clasa o fata care anul trecut ma intres la invatatura noi 2 si cu inca 2 suntem cei mai destepti dar anul asta am cam intrecuto cel putin semestrul asta

| carmen13 a răspuns:

Uneorihappy

| sigfreud a răspuns:

Aici raspund in mare parte copile gen "desigur ca fetele love struck" Uitati-va in jur, ce sex domina, cine conduce lumea, cine ia deciziile importante. Pollybugs daca te pune in genunchi un baiat o noapte si te alegi cu bani de buzunar asta nu te face mai desteapta, dimpotriva esti redusa mintal si nu-ti dai seama ca devi obiect in acea seara despre care ne spui tu noua. Si ca sa raspund la intrebare, fiecare persoana indiferent de sex ajunge la un anumit nivel de dezvoltare psihica.

| Lovξ a răspuns:

Pai.unele femei da sunt mai destepte dar nu intot deauna pentru ca femeile au un mod de gandire si de a calcula lucrurile diferit de parerea baietilor, asa ca rasundul meu este da dar nu intotdeauana:X :*

| KoolKitty a răspuns:

Depinde de mediul in care a crescut fiecare persoana.

| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Fiecare zice un raspuns (daca esti baiat alege barbatii... fetele femeile laughing ) deci depinde de situatie acum daca zic ca femeile sunt mai destepte nedreptatesc unii barbati care chiar sunt foarte intelegigenti si la fel in cazul femeilor.

| DownAnima a răspuns:

DA Si Nu. Daca erau destepte nu se destrabalau prin cluburi xD

| Simbolist a răspuns (pentru DownAnima):

Ai foarte mare dreptate, daca ar fi destepte nu s-ar destrabala prin cluburi si nu ar mai exista prostituate.

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Da,normal.winking
Si nu o zic doar pentru ca sunt fata.winking
Barbatii sunt copilarosi.:-s Femeia are mai multe indatoriri, si gandirea li se dezvolta mult mai devreme ca a barbatilor.big grin

| AlexandruIuilian a răspuns (pentru ღBrokenツAngeℓღ):

Iar tu mai mult de 14 ani nu ai!

| Mann02 a răspuns (pentru ღBrokenツAngeℓღ):

Prost raspuns, vino in fata mea si te fac praf... iti arat ca esti 0
nu ma laud, dar o femeie desteapta va spune tot timpul ca depinde de situatie... si anume
Un barbat poate fi mai destept decat unele femei sau toate, sau o femeie poate fi mai desteapta decat un barbat sau toti, dar nu toate si toti... JET!

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru Mann02):

Jet sa-i zici mamei tale.happy Praf la ce? La jucat carti?laughing ce sa zici si tu,doar esti barbat, si nu cred ca sunt 0, nu ma cunosti, deci guritaaa ''man''.rolling on the floorrolling on the flooroh go on Mi-e mila de cei ca tine, narcisisti.happy

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns (pentru AlexandruIuilian):

Nu cred ca m-ai controlat tu de buletin.hee hee Zbye-zbye.winkingoh go on

| Giutsa a răspuns:

laughing.Intrebare de baraj. Exista femei destepte si femei proaste.Asa cum exista si barbati destepti si barbati prosti. Acum ar trebui sa facem o statistica ca saa vedem care sunt aia mai multi laughing ca sa iti raspundem la intrebare!

| IoanaLoredana a răspuns:

Aici e o batalie intre sexe.Eu zic ca nu tot timpul.Fiecare are propria lui gandire si mentalitate. Uneori sunt, ALTEORI NU.

| lcmbobovl a răspuns:

Eu sunt de parere ca sunt mai subtile astfel putand manipula mult mai usor decat o pot face barbatii.Deci spun ca sunt mai descurcarete nu mai destepte pentru ca istoria ne demonstreaza cine au fost adevaratele personalitati care prin faptele lor au schimbat lumea ducand-o la progres.

| Foxie2 a răspuns:

Pai in primul rand depinde de persoana : de capacitatea ei de a invata mai repede sau mai incet, de a memora, de iq, de parintii din care s-a nascut si mai ales de ambitie.
10% inteligenta 90% munca. DIn pacate adesea cine are 10% inteligenta e delasator.
Sa spunem ca femeile sunt mai ambitioase sau harnice (unele) de acea "au note mai mari la scoala : )"
Nimeni nu e prost, daca muncesti ai... daca nu, n-ai.

| AndiNyctophilia a răspuns:

Multi spun ca da happy

| whoocares a răspuns:

Banc:

Un tip merge la librarie si ii spune vanzatoarei:
- as dori si eu cartea " superioritatea barbatilor fata de femei".
aceasta, zambind ii zice:
- utopie si SF-uri, la etajul 1.
laughing. deci da.

| ELena30 a răspuns:

Ce ar fi sa optam pentru egalitatea intre sexe? happy

| deea221 a răspuns:

creierul femeilor este construit altfel decât al bărbaţilor, se arata într-un studiu publicat la începutul acestui an. Creierul masculin şi cel feminin pot face operaţiuni similare, însă este foarte diferit modul în care cele două creiere "circuitează" informaţiile primite.

Femeile acţionează mult mai intuitiv şi gestionează mai bine problemele pe care le au; se orientează mult mai bine în timp şi spaţiu şi gândesc în perspectivă.

| Matt221041 a răspuns:

Exista si proaste si prositi. exista si destepte si destepti:X

| carm3nn a răspuns:

O sa incerc sa dau nu raspuns obiectiv si nu subiectiv. Cred ca este o chestie relativa ce difera in functie de mentalitatea fiecaruia si de gradul de inteligenta. De-a lungul istoriei de exemplu nu au fost doar barbati puternici ci si femei iar in ultimele secole femeia s-a emancipat considerabil insa depinde...din pacate unele femei si fete au inteles prin emancipare sa-si vanda trupul, sa uite de iubire pentru a gasi pe cineva care sa le intretina, sa poarte haine de firma, par blond cu extensii daca se poate si unghii cu gel roz bombon.Pentru unele insa emanciparea are un alt sens, cel de a incerca sa ajunga prin proprii forte cineva, a fi independente, a fi mame si a avea puterea sa infrunte viata si fara un barbatul alaturi de ele.Probabil te vei intreba ce legatura are emanciparea cu inteligenta...tocmai asta e! Cred ca sunt mai destepte persoanele care au stiut cum sa evolueze frumos atat barbati cat si femei, despre cealalta categorie.ma abtin.

| Aluiin a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "destept".
@PollyBugs e ca si cum ai cumpara... un sampon, platesti, il folosesti, si producatoru` primeste banii. Si totusi, te consideri proasta ca l-ai cumparat?

@ღBrokenツAngeℓღ adevarat, fetele se maturizeaza mult mai repede, dar asta nu inseamna ca-s mai destepte.

@ShorTy_7409
O tipa merge la librarie si ii spune vanzatorului:
- as dori si eu cartea " superioritatea femeilor fata de barbati".
acesta, zambind ii zice:
- utopie si SF-uri, la etajul 1.
see what i did there?

Nu exista "mai destept" decat X, sau decat Y, oricat de "destept" esti, o sa existe o persoana mai desteapta, si una mai proasta decat tine.

| KellyGreen a răspuns (pentru Aluiin):

Nu inteleg ce legatura are samponul, nu toate lucrurile se compara.

| Aluiin a răspuns (pentru KellyGreen):

Ai zis ca barbatii sunt prosti, pentru ca platesc femeile pentru o noapte, da?
De ce nu esti si "tu" proasta pentru ca, achizitionezi, un sampon?, e exact acelasi concept, platesti, il folosesti, si se termina. Faptul ca samponu` dureaza mai mult, nu e relevant. Barbatii platesc pentru un "favor" il primesc, si pleaca fericiti, nu inteleg unde e prostia.

| edy_9424 a răspuns:

Nu.

| Bbbc a răspuns:

Femeile si barbatii sunt desteptii in egala masura. Parerea mea thinking

| Crucified a răspuns:

Ca sa intrebi uh

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de personalitatea fiecăreia dintre acestea.