| Metallica123 a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si imi place de o colega. Ce sa fac? Imi este cam frica sa vb cu ea pentru ca rad colegii de mine ca sunt rocker si am parul lung. O vad ca se uita cam des la mine in timpul orelor dar nu stiu daca este un semn bun.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| ynexistenta a răspuns:

Fetelor le plac rockerii dar cei curati si ingrijiti. Daca esti clasa a 8a presupun ca ati tot interactionat restul anilor, nu? Daca se comporta ok in preajma ta si nu se uita urat cu coada ochiului sau sa se uite la tine si apoi sa rada cu prietenele ei, inseamna ca e posibil sa te placa si ea. Poti sa-i iei un suc de la magazinul scolii sau s-o inviti la un suc daca stati in oras sau pur si simplu incearca sa interactionezi mai des cu ea, vezi cum se manifesta in preajma ta, o sa-ti dai seama daca te place.

1 răspuns:
| Mosotti a răspuns:

Ce treaba ai tu cu colegii? Lasa-i sa rada, e treaba lor. Tu vb cu ea, vezi de treaba, bucura-te de relatie! Normal ca e semn bun, se uita la tine asa cum te uiti tu la una care iti place, altfel nu se uita, ii erai indiferent, baga tare. Conteaza nu ce zic colegii ci ce zice ea! Atat.