| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in strainatate la prietenul meu, acasa asa era de tandru si de bine. Acum aici stie ca nu am o alternativa, si ca trebuie sa-i suport lui totul. As putea pleca acasa dar o sa sufar acasa fara prezenta luisad. Cum fac sa nu-l mai iubesc de aici, si apoi sa plec aksa? Totusi sa nu-l mai iubesc de aici... si dupa aia cand plec acasa sa nu mai am nici un strescrying ajutati`ma.

Răspuns Câştigător
| youmail a răspuns:

Cearta nu inseamna dragoste. Chiar zilele astea e o campanie pe TV in sensul acesta.

Sunt unele persoane ce se spune ca 'se schimba imediat dupa casatorie' doar ca de fapt ei asa sunt din totdeauna dar arata partenerei o fata schimbata pana ce simte ca e a lui, ca o are, apoi 'isi da arama pe fata' gandeste-te tu ce iti doresti?!
Sa ajungi sa fii batuta sau mai rau peste ani cand acum sunt astea?
Dragostea e acea fiinta ce te face sa te simti implinita nici de cum sa te simti prost.
Chiar daca tu crezi doar ca iubesti la tine mai este si teama de a fi singura. poate fara el
Esti o fata buna si cu siguranta viata iti rezerva tot ce e mai frumos dar trebuie sa faci si tu macar cativa pasi pentru aceasta.
Pup si ai grija de tine.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu exista solutii minune.
Pur si simplu trebuie sa alegeti intre suferinta si fericire.
Sa alegeti intre a ramane langa un Om care are doua fete si sa il suportati in continuare sau sa luati viata de la capat acasa.
Cale de mijloc nu exista.
Iubirea nu se uita, doar se depoziteaza in "arhiva inimii si a amintirilor".
Orice sfat e de prisos.
Totul depinde de dumneavoastra, ce doriti sa faceti cu viata dumneavoastra.
Si, nu uitati, in momentul in care doriti sa continuati si va apare si un copil, treburile se vor complica foarte mult.
Deci succes!

| LoreRaya a răspuns:

De acord cu domnul de mai jos! In primul rand, daca il iubesti cu adevarat, nu poti face nimic ca iubirea sa dispara dupa o zi pe alta.Incearca totusi sa vorbesti cu el, sa ii explici ca asa nu se poate.In fine,spune-i tot ceea ce te deranjeaza la el. Dupa care astepti schimbarile, daca acestea nu vor veni, cred ca e destul de clar ca nu te merita si singurul lucru care iti ramane de facut e sa pleci.Sunt de parare ca oricat de mult ai iubi pe cineva, nu merita sa te lasi calcata in picioare!