| anonim_4396 a întrebat:

Sunt indragostit de o vecina din cartier, numai ca ea e cu 5 ani mai mare decat mine. Cum s-o fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

poate ea nu iti da atentie pentru ca nu esti destul de matur pentru ea.incearca sa pari mai cat de cat de varsta prin vestimentatie si atunci poate te va placea si va iesi ceva.de obicei femeilor nu le plac barbati mai tineri ca ele ci ii prefera pe cei mai in varsta ca ele.

6 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Mai creste putin:-))

| felician a răspuns:

Mai, sincer, eu sunt mai mic decat sotia cu exact 5 ani, ca si tine, dar sa stii ca, dupa 4 ani, am o fetia de 2 ani si vreau sa spun ca ma inteleg de minune cu ea!
Numai ca trebuie sa fii si putin direct si sa i-o spui, carei motto-ul tau si, daca te accepta, bine, daca nu, asta ti-e norocul!
Mai incerci...
Insista, sa vada ca o iubesti, dar, cum am spus, nu in taina! Incearca sa te apropii de ea si sa ii arati ca o iubesti si ca intr-adevar tii la ea.
Te las sa faci ce trebuie, omule. Sa ma pui la curent cu ce se petrece, ca-s curios, te ajut cat pot...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu. Ii devii in timp0 cel mai bun prieten si apoi asteptii sa o ia gura pe dinainte sa faca o greseala, ceva care tie nu o sa-ti placa, dar trebuie sa-ti faca tie asta. Atunci te prefaci suparat pe ea vreo saptamana, intre timp ei o sa-i para rau de ce ti-a spus si o ai sanse mari sa se indragosteasca de tine.

| Corina _radoi a răspuns:

Uite ce te sfatuiesc – gaseste-ti pe cineva de varsta ta. In mod normal, daca ati fi adulti, diferenta de varsta nu s-ar simti asa tare, dar sunteti exact la varsta la care nu prea ar merge o astfel de relatie. Si poate tie iti place de ea doar pentru ca e mai mare si inabordabila... Daca ai face-o sa te placa si ati fi impreuna, poate ca nici nu ti-ar mai placea de ea...

| Dorin_iures a răspuns:

Mai, oricum, sunt slabe sansele sa o poti impresiona cu ceva, a avut si ea 16 ani si a avut parte de baieti de 16 ani, numai ca atunci ei erau de-aceeasi varsta. Eu zic s-o lasi balta.

| virgilmirescu a răspuns:

De ce sa iti bati capul cu ea cand sunt multe alte tipe de varsta ta, la fel de frumoase si cu care chiar sa ai sanse?!