| Elena0210 a întrebat:

Sunt o fire foarte, foarte timida. Cum pot scapa de asta?

Răspuns Câştigător
| zu a răspuns:

Mergi la un psiholog. el te poate ajuta sa scapi de timiditate.succes.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu tie ti-am rasp ieri sau alaltaieri? Vezi ca sunt vreo doua titluroi in librarii pe tema asta! Plus, citeste, acumuleaza, circula, comunica, chiar exgerat putin, ca sa deprinzi exerc, si rutina! Umbla, afla intreaba, fii informata, cred ca ti-ar prinde bine si cartea despre bunele maniere a lui madam Marinescu! Eventual, studiaza -ti si mimica si gesturile, la oglinda, ca actorii, cand isi invata rolurile! Atentie si la dictie, intonatie, ritm, volum, intensitate... idem si pentru tinuta vestimentara, mare atentie la ea! Succes!

| Ben. a răspuns:

Ia/ti un mentor.1 cu o personalitate batz. tupeu maxim chiar si cd e/n mizerii pana/n gat.

| sefu01 a răspuns:

Stai linistita ca si eu sunt o fire timida asa suntem noi

| dana1234 a răspuns:

Avand incredere in tine! Sunt convinsa ca stii ce iti doresti de la viata si ca stii ce trebuie sa faci pentru a ajunge acolo.