| SadBoyForever a întrebat:

Sunt obligat sa fiu stelist, majoritatea copiilor de la mine din oras mi-au spus ca voi avea probleme cu ei daca nu devin stelist, mai demult chiar m-au amenintat ca daca nu devin stelist ma vor bate.

Eu si cu mai multi copii de la mine din oras sustinem echipa locala iar ceilalti ne-au amenintat ca daca mai mergem pe stadion la mecurile echipei noastre locale ne vor bate sad.

Ce putem face in aceasta situatie?

Eu trebuie sa port sapca cu steaua mereu cand ies pe afara ca sa nu am probleme cu ei.

VA IMPLOR, VREAU UN SFAT NEAPARAT!

5 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Oameni nebuni.
Câți ani ai?
Vezi-ți de treaba ta și nu-i băga în seamă.Cum adică dai de probleme dacă nu ești stelist? De unde știu ei dacă ești tu sau nu stelist? Ce prostie.
Vorbește cu părinții, cu un prieten mai mare sau cu un profesor să te ajute.Nu se poate să-ți fie frică să ieși din casă din cauza asta.

| SadBoyForever explică (pentru EvilThoughts):

La mine in oras majoritatea sunt stelisti, insa eu fac parte din cei care isi sustin echipa locala, insa ei ne-au spus ca trebuie sa tinem cu steoaia, ca altfel ne taie calea si nu ne mai lasa sa mergem la meciuri, intelegi oare?

| EvilThoughts a răspuns (pentru SadBoyForever):

Aha.
Păi a cât de prostească și copilărească e povestea asta...
Și tu ce ai de gând să faci?! să nu ieși din casă de frică? spune-i unui părinte sau unui prieten mai mare...

| Trolli a răspuns:

Obligat sa fii stelist?! Cum vine asta? Daca nu simti sau nu vrei sa tii cu o echipa, atunci nu trebuie! Este alegerea ta...
Problema ta este ca nu te impui in fata lor, tie iti este frica de acei baieti. Asta nu este bine! Vorbeste cu parintii despre aceasta situatie. Nu este normal ca niste copii sa iti spuna ce sa faci si ce sa porti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa fii obligat sa tii cu o echipa mai bine nu mai tine cu niciuna. Daca ăia te ameninta sa fii stelist spune cuiva mai mare sau parintilor pentru ca nu e normal ca cineva sa te oblige asa ceva si daca vezi ca o cauta da-le in bot.