| SadBoyForever a întrebat:

Ce parere aveti despre cei care se bat pentru niste echipe de fotbal?

Eu m-am saturat la mine in oraselul meu mic din provincie, ca oamenii se bat printre blocuri din cauza aceasta, la mine aproape tot orasul este stelist si problema este ca daca nu sunt stelisti si restul te vor bate.

Eu m-am prefacut de frica lor ca sunt stelist si asa au procedat majoritatea de aici din oras, va org dati-mi un sfat, ce pot face sa nu mai avem probleme cu ei?

Ei pur si simplu ne vor bate groaznic daca spunem ceva in gluma despre steaua, ce pot sa fac oare, sa ma prefac in continuare ca sunt stelist de frica lor sau sa spun ca eu sustin echipa mea din localitate?

Ei au zis ca suntem obligati sa tinem cu steaua, deoarece toata lumea trebuie sa tina cu echipe bucurestene, iar eu de frica trebuie sa ies pe afara doar cu sapca cu steaua sau iarna cu fes cu steaua.

Cum putem scapa eu si prietenii mei de acesti derbedei care repet, pur si simplu te snopesc in bataie daca spui ceva despre steaua?

Ce imi sugerati sa fac oare?
crying
Vreau un sfat neaparat!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Lasa-i sa creada ce vor ei sa creada. Pe lume vor exista intotdeauna animale, si stii ce se zice, "sa nu porti rosu daca nu vrei sa te ia taurul in coarne" (ei, asta ii ciudat, biologii zic ca taurii nu percep culoarea rosie, deci ca nu te-ar lua in coarne). Dar boii de la tine din sat trebuie sa vada steaua, ca altfel dau si ei cu cornul. Cata vreme tu nu le poti taia cornu', poarta sapca cu steaua. Da' nici sa nu-ti faci boi prieteni.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună, Ionuţ.

Nu prea ai ce să faci deoarece ei sunt prea mulţi ca să te poţi certa cu dânşii.
Evită să faci parte din grupuri formate din persoane atât de disperate după o echipă de fotbal.
Alege-ţi prietenii cu grijă şi totul va fi în regulă.
Te poţi preface în continuare că eşti stelist pentru a evita conflictele.
Nu uita că, contează ce crezi în sinea ta, nu ce spui.

Pa-pa.

| Exilee a răspuns:

Regret pentru ce o sa spun, dar lasa pionii sa se nimiceasca intre ei. Oricum sunt prea retardati pentru ca sa "iasa la lumina". Cum ti-a spus si miiCutSa evita-i!

| iubesc a răspuns:

Nu prea ai ce face, adapteaza-te la situatie deocamdata.

| Axel22 a răspuns:

Pai deci Ionut, foarte frumos cand ii vezi ca iar se bat pentru echipe de fotbal tu cheama frumos un echipaj de politite sa-i calmeze pe recalcitrantihappy Si tot asa pana cand o sa se sature de amenzi iar unii chiar de puscarie big grin

| SadBoyForever explică (pentru Axel22):

Tu nu intelegi ca zilnic ei se aduna prin oras si canta pentru stelemeaua lor? Eu nu pot sa le zis ceva ca aia sunt nebuni si imi vor da in cap ca am zis ceva de steoaia lor crying
Nu poti sa chemi echipajele de politie pentru toti retardatii care se bat printre blocuri cum sunt astia din orasul meu/

Ce pot f@ce oare?

| Axel22 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Cine spune ca trebuie ei sa stie cine a chemat politia? Le spui la telefon (la politisti) sa nu iti dezvaluie identitatea happy

Si eu sunt rapidist nu stelist big grin