| denieni456 a întrebat:

Sunteti de acord cu casatoriile intre copii sau un adult si un copil? eu nu sunt deoarece astfel de casatorii distrug vieti voi de ce nu sunteti de acord? sau de ce sunteti?

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dupa cum zicea Apostolul Pavel:
"1. Cât despre cele ce mi-aţi scris, bine este pentru om să nu se atingă de femeie.
2. Dar din cauza desfrânării, fiecare să-şi aibă femeia sa şi fiecare femeie să-şi aibă bărbatul său."
Daca cineva este bun si de una, este bun si de cealalta. Dar, odata ce ai facut hata-hata, sau te gandesti toata ziua la asta, nu cred ca te mai poti considera copil, asa ca din acest punct de vedere suntem de acord.

| mona a răspuns:

Nu sunt de acord, cum ai spus si tu...isi distrug viata

| thegatekeeper a răspuns:

Nu sunt de acord si nu mi se pare normal sa te casatoresti la o varsta la care abia intelegi cine esti, cum se intampla lucrurile in lumea in care traiesti etc. Desigur, fiecare are dreptul sa ia propriile decizii si sa vada pe propria piele consecintele, dar personal nu as face asa ceva si nu sunt de acord.

| Wehrmacht a răspuns:

Ce conteaza ca esti copil sau nu? Casatoria are aceleasi efecte daca este un esesc total.
Oricum, de ce mi-ar pasa mie ce fac altii? Daca x si z vor sa se casatoreasca sa faca ce vor.Mi se rupe mie ca isi distrug ei vietile(nu inteleg cum)...

| RAY a răspuns:

Trebuie sa vedem cauza pentru care se intampla de astea, cauza este tara noastra draga si viata asta care o ducem nu sunt de acord dar din pacate se inmtulesc astfel de cazuri baieti profita de fetele tinere si mai iasa si un avort etc e pcat cea ce se intampla, era mai bine daca aveam o tara bazata pe industririe, cultura etc nu hotie, prostie

| Wøodenpints a răspuns:

Nu-mi pasă.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Mi-e indiferent. E treaba lor, nu a mea. Poate fi de bine, dar şi de rău. Asta depinde de persoane.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, toate la timpul lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca nu sunt.
Majoritatea tiganilor fac copii pe care pur si simplu ii vand.
Copiii nici nu stiu ce se intampla, nu aleg cu cine sa fie, nu sunt pregatiti atat fizic sa faca sex(majoritatea la 12 ani sunt deja insarcinate) cat nici psihic pentru o relatie,doamne ce spun copiii aia nici nu stiu ce e aia o relatie.
Iar unul dintre cei doi copii nu mai vrea sa fie cu,, partenerul'' se ajunge la da-mi banii, ti-ai lasat copilul sa-si bata joc de fata mea si sa o lase, batai cu sabi cutite, bate, amenintari ...etc.
Eu nu sunt de acord cu comercializarea de animale vi (cainie si pisici), dar minte sa iti vinzi copilul pe aur?