| marinageta a întrebat:

Sunteti de acord cu casatoriile intre persoane GAY?

O DA
O NU

31 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Este interzis sa interzici. Ce tie nu ti-ar place nici altuia nu-i face.

| Carol01 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cel mai bun raspuns

| LoveSleep a răspuns:

Nu-mi pasă, atâta timp cât nu se gândesc să adopte un copil.
Cum zicea katalyn, va fi bătaia de joc a școlii, dar pe lângă asta, în vreo 10 ani o să avem o țară împânzită de gay, pentru că ce fac părinții, face și copilul, că doar n-o să ia exemplul meu.

| OldSoul a răspuns:

Nu sunt nici de acord dar nici inmpotriva, fiecare e liber sa faca ce il taie capu'

| RainmakerX a răspuns:

Sunt de acord sa fie impreuna, nu am nimic cu ei, chiar daca ma scarbesc un pic, nu am niciun drept sa-i judec.Sa faca ce vor cu propria viata,chiar nu ma intereseaza, dar sa nu se casatoreasca. De ce?
Pai casatoria este primul pas in vederea intemeierii unei familii frumoase, cu copii si toate cele. Apoi la ei care e mama si care e tata? Sau fac cu randul?
Dupa cum ziceam, casatoria este ceva lasat ca sa uneasca doua persoana care se iubesc si au planuri de viitor pentru a-si intemeia o familie frumoasa, nu ca sa se simta ei mai bine, eventual normali.

Fiecare face ce vrea cu viata lui.Chiar daca mi se pare scarbos si... nu am niciun drept sa-i judec, dar casatoria dintre ei este total iesita din context.
Pentru ce sa se casatoreasca? Casatoria presupune eventual si aparitia unui copil si creerea unei familii echilibrate.
La ei cine ar face copilul? Sa zicem ca ar adopta un copil.Ok, doar ca acesta o sa fie bataia de joc al celorlalti cand vin "mami si tati" dupa el la scoala.
De ce naiba sa se casatoreasca cand pot sa se... linistiti si asa, ca doar nu o sa apara un copil.

Concluzia este ca nu am nimic cu ei, sincer doar ca ma scarbeste gandul ca ceva sacru precum casatoria sa fie folosita in acest scop.
La intrebarea ta raspunsul meu este NU!

-Kata1yn-

| KillMePlease a răspuns:

nu sunt nici de acord, dar nici împotrivă
fiecare să facă ce vrea cu viaţa lui
de parcă dacă aş fi sau nu de acord s-ar schimba ceva în gândirea lor...

| OoBunnyoO a răspuns:

Citind raspunsurile de mai sus, incep sa inteleg de ce mai avem vreo cateva zeci de ani pana cand vom ajunge si noi in randul tarilor civilizate. Si apoi ne mai plangem de ce tara noastra nu este pe acelasi plan cu tarile vestice. Cu astfel de mentalitati, nici nu va fi vreodata.
Oricum, da. Sunt de acord cu casatoriile intre persoane gay. Casatoria dintre doua persoane de acelasi sex personal nu ma afecteaza pe mine cu nimic. Faptul ca doi barbati sau doua femei se casatoresc nu ma afecteaza si nici nu este treaba mea. Ma va afecta si va deveni treaba mea, doar daca o fac eu sa fie treaba mea, bagandu-mi nasul in treburile altora. Dar prefer sa imi vad de viata mea in loc sa ma consider atotstiutoare si sa am tupeul sa decid cum ar trebui altii sa traiasca.
Ma amuza argumentele date de mai sus. Daca o astfel de familie ar avea copii, ar rade ceilalti copii de ei. Normal ca ar rade cu astfel de mentalitati. In tarile vestice, nu rade nimeni de copiii care provin din astfel de familii.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

NUUUUU!
Cum sa vada un viitor copil al meu doi gay iesind din biserica, unu in rochie si unu in costum? Si toti copiii in general si nu doar copiii, e ceva ce nu ar trebui sa fie incurajat.
Nu stiu cum sa explic, dar nu-i suport

| Suck a răspuns:

Nu!

| AliGab a răspuns:

NU. Argument: este impotriva naturii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o relație da, dar nu și cu o căsătorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CATEGORIC NU! Ma abtin sa argumentez...nu vreau sa jignesc pe nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mă interesează, cât timp nu se bagă în seamă cu asta.
Și legat de întrebarea "ce le vei spune copiilor când văd o nuntă de homosexuali?": le voi spune că unii sunt atrași de persoane de același sex. Până la urmă tot află, ce contează dacă e la 5 sau 105 ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic impotriva.

| Drolja a răspuns:

Da, atât timp cât nu mă invită la ele.

| Drolja a răspuns (pentru Drolja):

A, şi încă ceva. Dacă unul din prietenii sau rudele mele îmi va spune într-o zi că e homosexual, voi da mâna cu el, îi voi mulţumi pentru sprijinul acordat până în clipa de faţă, şi mă voi face, că printr-un incident nefericit, i-am blocat numărul de telefon.
Fără răutate, dar nu voi dori să fiu sunată de un amic homosexual pentru a-mi solicita sfaturi în legătură cu iubitul lui care nu mai doreşte să facă sex cu el ca înainte, sau de vreo verişoară căreia i-a venit ideea să mergem împreună la ştrand ca să profite de ocazia asta şi să-mi privească sânii ca pe doi burrito apetisanţi.

Şi dacă stau mai bine să mă gândesc, parcă nici "pro" nu prea aş fi pentru căsătoriile homosexualilor...

| ɹαℓυ a răspuns:

Da. Fiecare e liber sa aleaga ce vrea in viata, inclusiv orientarea sexuala.

| GoldandSilver a răspuns:

Nu am nimic cu homosexualii, dar sunt impotriva casatoriilor intre ei! Nu e religios sa faci asta!

| Rainmaker a răspuns:

NU categoric!
Casatoria reprezinta comuniunea dintre doua persoane de sex diferit.Pot face in particular orice doresc dar nu trebuie sa intineze perceptele noastre sfinte.

| NikolasXD a răspuns:

Da

| stfnn a răspuns:

Unde e NS/NR?
Nu ma intereseaza, din partea mea poate sa fie da, nu ma afecteaza in niciun fel.

| catalin09023 a răspuns:

Nu sunt nici pro nici contra, nu am nici o treaba cu nimeni. Fiecare face ce vrea atata timp cat nu imi deranjeaza viata mea privata

| Jolenne a răspuns:

Nu sunt nici pro, nici contra, pentru că fiecare este liber să facă ce vrea. Este strict problema lor. Le dau eu de mâncare? Nu! Deci n-are rost să mă implic în vreun fel.
Cât despre părerile de genul "Vede copilul și face și el la fel.". Nu, asta mi se pare o prostie. Nimeni nu-și alege orientarea sexuală, ci vine de la sine. Nu se naște nimeni și zice "AAA, gata, vreau să fiu așa!" pentru că este imposibil... Dacă în creierul tău se produc alte conexiuni și alte dorințe, păi nu prea ai tu nicio vină.

| dragonu35hp a răspuns:

E clar ca sunt impotriva ( O NU!).
Cum dracu sa vezi Gay-ii cand isi iau limba in gura pe strada iar copilul tau sa vada si sa vrea si el sau sa aiba o atractie fata de baieti? Ti-ar place?

| dragonu35hp a răspuns:

Lumea se duce usor usor fix pe ****

| RaisaPretty a răspuns:

NU

| 4cidr41n a răspuns:

Sigur, nu vad care ar fi problema.

| Carol01 a răspuns:

Da normal eu sunt gay si ma satifac foartee frumos smug

| MadalinaMadyy78 a răspuns:

Evident ca nu