| elamit a întrebat:

Sunteti de acord cu maltratare propriilor copii? argumentati, mersi.

Răspuns Câştigător
| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Mda.depinde noi romanii nu am fii de acord dar cei rromi (unii) fac copii doar pentru bani si nu ii mai intereseaza de ei. daca ii trimit la cersit si nu fac bani bineinteles ca ii maltrateaza.

10 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Nebun e ala care e de acord. Ce naiba... Nu suntem animale salbatice. De-aia suntem inzestrati cu gandire (spre deosebire de restul vietatilor) ca sa ne discutam problemele.

| Criiss16 a răspuns:

Normal că nu!

| Ana-Maria94 a răspuns:

Doamne fereste, cum sa fiu de acord, atunci de ce il mai fac, ca sa-mi bat joc de ei? nu ...sunt total impotriva.

| tania77 a răspuns:

Nu normal ca nu sunt de acord, copii se pot educa si cu vorba buna nu cu bataia, sau pedepsit pentru ca doare mai mult. E bine ca in Romania a inceput sa se ia masuri impotriva parintilor care isi maltrateaza copii, daca 'i faci ca sa iti bati joc de ei mai bine nu mai faci copii, acel parinte care isi maltrateaza propriul copil atat fizic cat si psihic nu se poate numi parinte ci animal fara suflet.

| NickoS a răspuns:

Numai un om care nu este normal la cap, maltrateaza copiii (fie ca sunt ai lui sau alti straini)

| spot a răspuns:

Nu. voi sinteti de acord cu maltratarea parintilor? happy

| simi61 a răspuns:

Nu se poate asa ceva, e inuman

| ellutza a răspuns:

Cum adica sa fim de acord cu maltratarea copiilor? Mai ales a propriilor? Copii trebuie pedepsiti ( 1 ora mai putin ca calculator, o zi fara televizor etc ) dar nu maltratati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii nu se maltrateaza indiferent ai cui ar fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intampla in spitale de mult.cam la doua luni de la conceptie.isi casapesc proprii copii.nu sunt de acord. dar sunt de acord cu o corectie fizica.cu nuiaua.am zis nuiaua, nu ghioaga, sau parul.