| Changes a întrebat:

Haina nu-l face pe om.Voi sunteţi de acord? Argumentaţi!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De acord.Dar unora le sta bine.

| chazz a răspuns:

Caracteru' il face pe om! happy

| Demise a răspuns:

Un om îmbrăcat frumos şi cu haine de firmă poate să fie prost sau să nu aibă o atitudine corectă. Un om îmbrăcat ca şi cum ar fi sărac ar putea şi foarte inteligent numai că nu are bani. În concluzie, părerea mea este că haina nu-l face pe om. happy

| Changes explică:

Profesorul meu de istorie ne tot spune:"Citiţi că asta contează cel mai mult, nu să vă gândiţi ce cârpe puneţi astăzi pe voi".E un om pe care-l admir, un om simpu care cunoaşte o grămadă de lucruri şi vine cu bicicleta la şcoală chiar dacă dispune de bani.

| loveyouidiot a răspuns:

Da, sunt perfect de acord... Eu una chiar nu as suporta ca o bucata de material sa ma defineasca. Vreau sa ma remarc prin ceea ce sunt, prin personalitatea mea...si daca nu reusesc acest lucru mai bine raman in umbra decat sa folosesc hainele pentru a ma face remarcata.

| Gabrielaaaa a răspuns:

Intr-adevar este adevarat.In cele mai multe cazuri este adevarat dar nu este ceva ''batut in cuie". Haina il face pe om in primele minute inainte de a-l cunoaste.Ea face o impresie despre persoana respectiva despre respectul de sine si ii arata latura creativa si poate fi si o calitate sa ai stil si sa stii sa te pui in evidenta.Dar acesta este un detaliu caci caracterul conteaza mai mult si asta este cel mai important. Poate ca aceasta este calitatea oamenilor care nu stiu sa se puna in evidenta prin inteligenta si recurg si la alte metode spre exemplu sa-si cumpere haine de firma si sa se axeze mai mult pe aspectul exterior decat pe cel interior.Dar cum spuneam nu este ceva obligatoriu, sunt multi oameni care le au pe amandoua si chiar le iese si altii care.ei bine. poate inca nu s-au descoperit pe ei insisi si inca isi cauta latura lor proprie si unica.A fi inteligent nu inseamna si a fi ''tocilar '' cum mai spun unii, este o calitate si trebuie tratata ca atare ..nu toata lumea poate dobandi acest lucru si mai ales sa il pastreze intact si sa mai si adauge cunostinte noi pe zi ce trece.Multi au o viata "perfecta "si inteligenti si bine imbracati dar totusi le lipseste ceva.De aceea nimeni nu poate dobandi o astfel de viata.Deci prin urmare pentru unii haina il face pe om iar pentru altii haine nu-l face pe om. Fiecare are calitatiile si defectele lui proprii asa ca fiecare dintre noi are parerea lui proprie si asa ne diferentiem noi, oamenii! happy

| Rammadam a răspuns:

Hai ma lasa-ma ca atunci cand o fata vede un baiat fain imbracat direct la el mere si invers da-mi in *** mea pace cu rahaturile astea, cand va vad...

| suntserios a răspuns (pentru Rammadam):

True

| Changes explică (pentru Rammadam):

Auzi tu ăsta cu... nu băga tu toate fetele şi băieţii în aceaşi "oală"fiindcă nu toţi gândim cum zici tu.Eu personal m-am săturat de fiţele celor cu haine "mişto" şi care se cred mai presus de toţi fiindcă au haine Gucci, Versace sau alte firme.De obicei cei bogaţi sunt nişte proşti fiindcă li s-a dat tot ce şi-au dorit şi nu ştiu cum să lupte pentru ceva.Pe mine nu mă interesează ce crezi tu, eu încă rămân la ideea că haina nu-l face pe om şi nu contează cum arăţi ci cum gândeşti.

| Rammadam a răspuns (pentru Changes):

Priveste REALITATEA Lasa proverbele straight face

| Labyrinth a răspuns (pentru Rammadam):

Ştii că nu despre asta era vorba, nu?

| Rammadam a răspuns (pentru Labyrinth):

Stiu, inteleg total si eu m-am saturat de astia cu fite pe ei ca au haine si is prosti rau dar uite ma ca prostii au noroc straight face uitate la tv toate pitipoancele au haine bune da? bun is vedete?
uitate la justin bieber, e bine imbracat nu stie sa cante opinia mea da e bine imbracat ma si il iubesc femeile laughing