| AndRa003L a întrebat:

Tatal meu ma obliga sa ies din casa, dar sunt mai inchisa si nu vreau. Ce asi putea face?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Esti mai inchisa? Pai...sa sti ca iti vrea un bine,insa daca tu nu vrei,trebuie sa ai un motiv bun,nu asta ca esti mai incisa,itnro zi va rtebui sa te descurci singura,asa ca el vrea sa te ajute,sa te deschizi,dar daca tu consideri ca inca nu vrei asta,spune-i,incearca sa vorbesti cu el,sau daca nu,iesi si u afara,cu cineva cu care te itnelgi,iar daca nu ai pe nimeni cu care te itnelegi, iesi singura afara, ca macar sa vada ca ai iesit...^_^.

11 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Tatal tau iti vrea binele Dar vreau sa te intreb cevasi sa nu te superi DE ce esti o fire mai inchisa? S-a intamplat ceva? Tu trebuie sa scapi de starea asta nu este buna Viata este frumoasa Priveste cerul cd te scoli din pat si cd te uiti pe fereastra priveste natura sa vezi ce frunusete a lasat Dumnezeu pe pamant pentru noi oamenii De ce sa fii mai inchisa Daca vrei sa-mi spui te astept cu drag O sa-ti dau sfaturi ca la copilul meu Te iubesc si fii fericita - zambeste Cu tine s-a intamplat ceva sigur

| CrazyTeenager a răspuns:

Iesi din casa draga, e soare, frumos, ce te retine?

| FoarteLetargic a răspuns:

Spune-i ce crezi tu, o sa te inteleaga.

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Suna-ti prietenii,a o plimbare in parc,scoate cainele la o plimbare in parc(scuze de repetitie),mergi la un concert, viziteaza un muzeu, practica un sport.Sunt multe lucruri pe car ele poti face afara.As vrea eu sa am atata libertate.*Bye*

| AlexSM86 a răspuns:

Suna-ti o prietena, colega, ceva si iesiti in parc...nu stiu, la un picnic tongue Duceti-va la un film. Apuca-te de un sport. Sunt multe de facut!

| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai nu e bine sa fii inchisa.Asa nu o sa ai niciun prieten.incearca sa iesi pe fara cu o prietena apoi u mai multe si asa...Ai putea sa iesi cu vecinii pe fara in fata blocului.

| Romanian a răspuns:

E simplu:plimba-te, singura, daca vrei.Sau,poti sa zici ca nu te simti prea bine.

| fuckThisLife a răspuns:

E spre binele tau sa mai iesi din cand in cand...vb cu tatal tau si spune-i ca nu rei.si explica-i de ce

| MasQueNada a răspuns:

Daca tatal tau vrea sa iesi pe afara, inseamna ca o fi observat ca esti mai introvertita si vrea sa te faca sa te schimbi putin. Cred ca iti vrea doar binele. Sunt copii pe care parintii ii tin casa cu forta, iar tu te plangi ca tatal tau vrea sa mai iesi din casa?
Daca nu ai chef sa iesi, spune-i ca nu vrei, dar totusi incearca sa nu stai doar in casa. La varsta ta e chiar pacat sa stai singura prin casa. Toti avem nevoie din cand in cand de relaxare/distractie in aer liber, cu prietenii/colegii.
Sigur nu este ceva ce te deranjeaza afara? Sau cineva?

| Cineva3 a răspuns:

Spune-i tatalui tau ca nu vrei sa iesi ca esti mai retrasa spune-i si daca nu merge du-te cu prietenele tale si tu 2-3 ore in oras si dupa aia gata ca sa ii faci pe plac big grinbig grinbig grin Dai si FUNDA plz?

| pushtius1 a răspuns:

Sa iesi afara, sa faci miscare sa iei aer, ca nu e bine sa stai intr-o cutie... incearca totusi sa socializezi, daca nu poti asta, poti sta afara si singura