| LorandSzabo a întrebat:

Tatăl meu o bate pe mama frecvent. În familia mea este ceva normal lucrul acesta. Ambele bunici ale mele au luat bătaie de la bunicii mei toată viața lor. Eu, la fel, sunt gelos de fel și foarte posesiv și nu am încredere în nicio femeie și de fiecare dată când mama mea iese din casă, eu o urmăresc că am impresia că se duce la vreun bărbat, chiar dacă ea nu face asta.
Îmi doresc să îmi fac o relație cu o fată, dar totodată sunt reticent în privința asta pentru că eu m-am născut cu ideea că femeile sunt curv/e și mi-este teamă că dacă voi avea o parteneră aceasta să nu mă înșele cu altul, pentru că în zilele noastre ispita sexuală este la orice pas, la orice colț și sunt conștient că sunt o groază de bărbați mai atrăgători decât mine care, într-un moment când ea s-ar afla la locul de muncă (am dat doar un ex) și eu nu aș ști ce face ea, ea ar putea să cedeze vreunei posibile tentații sau propuneri din partea altor bărbați și să facă sex cu alții.
Mereu am spus că dacă partenera mea m-ar înșela, aș face o tragedie și cu ea și cu mine și sunt prins într-o dilemă exact ca într-o menghină: Aș vrea să-mi găsesc o parteneră deoarece sunt ok ca și băiat dar pe cealaltă parte trăiesc cu gândul că ea sigur m-ar înșela odată și-o dată pentru că femeile sunt foarte pretențioase și se plictisesc repede și că ele caută mereu aventuri cu bărbați ideali...
Voi cum comentați toată această situație în care sunt prins?
Ce să fac? Să rămân celibatar toată viața sau să mă împac cu gândul că asta e, toate femeile mai calcă strâmb și să calc și eu strâmb la rândul meu, dacă Doamne ferește aș fi înșelat de iubirea vieții mele?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun sa ai grija ca sincer sa fiu cu tine nu te poti astepta la sinceritate,seriozitate din partea fetelor in ziua de azi, sansele sa fi inselat sunt mari,stiu cum e sa isi spuna asta cineva mai ales cineva drag dar si sa o patesti si mereu isi dai seama ca au avut dreptate,eu unu nu cred in iubirea vieti,fete,fidelitate,monogamie,femeia e perversa te joaca pe degete te face catelusul ei si te face sa o iubesti ca prostul apoi te lasa si suferi,cred ca cateodata trebuie sa dai dreptate si celor in varsta ca au experienta,fata sincera,serioasa, fidela slabe sanse parerea mea, totul e sa nu ai asteptari ca ele aduc dezamagiri, daca nu ai incredere in ele evita relatile de lunga durata parerea mea, la inceput toate sunt sincere, serioase apoi vezi cat de ipocrite sunt de fapt

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt singurul care crede asta https://www.tpu.ro/......u-ca-a-nu/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti schimi rapid filosofia de viata si sa realizezi ca ai crescut intr-un mediu toxic alaturi de oamene needucati. Cand o sa consideri ca ai o educatie adecvata atunci poti functiona si tu normal in societate

| Catalina1654 a răspuns:

Pai daca ai grija de ea si o iubesti n-o sa te insele nici moarta...si schimba-ti parerea pentru ca pe tine te-au afectat mult cele vazute prin casa si de asta ti se par femeile asa