| mya_4475 a întrebat:

Te poti vindeca de gelozie?
stie cineva?
am descoperit ca sunt geloasa... din ce cauza intervine gelozia?
din neincredere...

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Da, din neincredere! Iar vindecarea se face prin 2 metode, ori incetezi sa mai iubesti acea persoana, ori ii ceri sa-ti ofere incredere!

| fabiola a răspuns:

Dicarmencitta1957, nu este normal sa-l ai doar pentru tine atunci cand il iubesti? Te multumesti cu dragostea impartita?

| andreea_8479 a răspuns:

Da asa este. din neincredere
Da gelozia poate fi tratata de "medicamentul"numit incredere.De cele mai multe ori oameni nesiguri pe eii dezvolta gelozia. Cel mai bine e sa gandesti pozitiv, sa ai incredere in tine si in persoana de langa tine, bineinteles daca merita.In orice relatie e buna o doza de gelozie, dar ai grija ca de la acest sentiment pana la obsesie nu e decat un pas.

| JustMeFlory a răspuns:

Raspunsul ti l'ai dat singura! din neincredere, ai tot timpul impresia ca face prostii si tu nu stii, sau crezi ca umbla cu alta si tu nu o sa aflii!
Barbati trebuiesc lasati mai liberi...asta e natura lor...

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Din prea mult zel si multa acaparare. Vrei sa-l ai doar pentru tine si gresesti, uite asa il pierzi.Pentru ca un barbat sa te doreasca si sa vrea sa fie cu tine, trebuie sa-i acorzi mai multa atentie si nu gelozie.

Răspuns utilizator avertizat