| Mary Marry a întrebat:

Știți ce s-a întâmplat cu Japonia.Acum vreau sa va întreb dacă ati vrea si v-ar plăcea sa adoptati un copil care a rămas fără părinți după acest dezastru.Sau dacă celor de vârsta mea, copii, v-ar plăcea ca părinții vostri sa adopte un copil din Japonia. Dacă da, de ce? Dacă nu, de ce?

Răspuns Câştigător
| mirunix a răspuns:

Mie mi-ar placea, pentru ca mi-as fi dorit sa am un frate/o sora de varsta mea (16), avand doar un frate de 23 si o sora de 22. In plus, imi pare tare rau de oamenii de acolo, mai ales de copii, care, saracii. nici macar nu si-au trait viata. Asa ca, daca parintilor mei le-ar veni o idee de genu', as fi total de acord. happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copii vin pe lume ii faci mari si se duc; asa e mersul lumii.Mai grav este ca unii uita de parinti, jignesc sau mai rau.Am 46 ani si am ramas singur; daca financiar as putea,as adopta. Ceea ce nu stiti,este ca un copil adoptat are drepturi mult mai mari decit un copil natural,legal vorbind,acei copii,japonezi,nu au nici o vina,sint niste ingeri, merita ajutati, dar nu chinuiti(luati de cei fara posibilitati).

| andreutza1007_4967 a răspuns:

Nu nu as vrea daca as avea 20 de ani si as avea sau nu copii ...nu as vrea pentru ca nu e din sangele meu...si poate are o boala din nastere si ma infecteaza si pe mine! dar daca copilul meu ar avea o boala as da si viata mea ca sa se faca bine