| adela10 a întrebat:

.Totul a inceput iarna trecuta.Ne-am cunoscut intr-o discoteca.La inceput il evitam deoarece nu eram pregatita pentru o noua relatie, ceea ce il facea sa sufere.ii ziceam lucrul asta insa el nu intelegea..peste citeva luni am plecat in vacanta pe 2 luni si in acel timp prietena de-a mea i-a zis nenumarate minciuni despre mine(ca nu il iubesc, ca il inselam cu fostul meu prieten.etc)si el a crezut in aceste aiureli.in toamna cind am venit acasa el imi scrie ca totul s-a terminat,ca el face nunta cu alta, fata ceea mi-a scris si mesaj ca sa-l las in pace. Eu doream sa ma lamuresc cu el fata in fata si sa imi zica tot, ceea ce nu s-a intimplat.el nu dorea sa se vada cu mine deoarece dorea sa ma uite.credeam ca acesta e sfirsitul,insa el tot ma cauta, imi scria pe un site de socializare(ca de ce l-am facut sa ma urasca, ca el nu poate sa ma vada suferind si ca poveste cu fata aia ca fac nunta a fost o insecenare ca eu sa nu-i mai scriu). intre timp parintii lui erau contra mea deoarece fiul lor a suferit mult din cauza mea..acum insa intr-o seara iar m-a sunat dupa o luna si jumate de tacere, imi zicea ca ii este dor de mine,

Ca vrea sa ma vada dar acest lucrul nu este posibil deoarece el nu poate sa uite ceea ce i-a zis prietena mea, ca parintii lui nu ma mai accepta…am incercat sa-l sun dupa aceasta dar mi-a raspuns iarasi o fata care mi-a zis ca ei doi se casatoresc..si aici a fost Punct la toate.eu il iubesc foarte mult si nu pot sa-l uit oricit as incerca..inca mai sper ca el o sa-si dee seama de greseala facuta. iubirea mea pentru el a venit mai tirziu, el putea sa inteleaga lucrul asta daca ma iubea.insa nu a fost sa fie.la inceputul relatiei mi-a dovedit cit de mult ma iubeste si eu am avut incredere in el intotdeauna. poate´ ca fuge de mine e din cauza ca vrea sa ma uite, sau poate mi-a jucat teatru pina acum ca sa sufar si eu.ce as putea sa mai fac ca sa-l reintorc inapoi.....adela*21 ani.

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Stii vorba: Boala lunga moarte sigura. Cred ca ar trebui sa pui punct chiar acum la toata tărăşenia asta. E clar ca relatia n-ar putea fi niciodata de calitate, ti-ar aduce doar suferinta. Lasa-l in ale lui. Sa se insoare cu cine vrea. Ce face? se joaca cu tine ca pisica cu soaricele? Sa o faca cu altele, nu cu o fată cu demnitate ca tine. Gata! Adio si n-am cuvinte. E plina lumea de baieti; si nu sunt toti golani, sunt si multi baieti de calitate. Iubirea care spui ca o ai pentru el nu are niciun fundament. Ce iubesti? O iluzie, o fantoma? Cladeste-ti iubirea pe ceva real, nu pe aburi sau pe inchipuiri. Si nu permite nimanui sa se joace cu sentimentele tale. Ba că e, ba că nu e. Ba se-nsoara, ba nu se-nsoara. Totul e sa ai taria si sa faci stanga-mprejur si sa deschizi ochii spre lumea reala. Acea "iubire" de care spui se va vindeca, fii sigura de asta.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa te imbolnavesti sau nu ai mai vazut baieti pe planeta ta?

| nutela98 a răspuns:

Sincer sa-ti spun nu prea sunt multe sanse sal recuperezi dar ar fi o posibilitate sa incerci sa-l cauti si sa vb cu el fata in fata sai explici iar apoi sa o dai de fata si pe anumita pretena care ia bagat prostii in cap....ai grija ce faci k pe urma ai putea sa suferi mult