| anonim_4396 a întrebat:

Salut
spuneti-mi va rog cum pot sa ma impac cu fosta iubita, care sunt pasii care trebuie parcursi, s-a despartit de mine fiindca eu nu aveam experienta in relatii si faceam anumte greseli, de multe ori ea s-a dezamagit in mine.
Dupa ce a zis ca ne despartim, in mine se petrecea ceva ingrozitor si nu stiam cum so reintorc si am facut si mai rau: o sunam intruna, ii scriam mesaje, spuneam ca o sa ma schimb, noptile nu puteam dormi, tot era un haos. Pana la urma ea nici nu vrea sa ma vada si sunt peste tot in lista neagra, mai bine de o luna de zile nu am vorbit nimic cu ea. Imi doresc s-o reintorc inapoi si am nevoie de ajutorul vostru. Poate cineva o mai fost in asa situatie.
Va rog dati-mi un sfat, fiindca o iubesc.

Multumesc...

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
De ce crezi tu ca s-ar intoarce la un disperat?
Cu disperarea asta a ta vei avea probleme mereu, nu doar acum.
Si motivul despartiri ti la zis ea sau banuiesti tu ca asta e?
Poate iti vei da seama pe viitor ca daca te rogi de o femeie vei ajunge si mai rau.
Eu daca as fi in locul tau nu m-ar mai interesa de ea.
Zici ca nu ai experienta? Stai cu cat mai multe fete si apoi poti sa intri linistit intr-o relatie clasica.
Dar nici atunci nu vei fi perfect!

| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai avut experienta in relatii cred ca adiverse avut o perioada rabdare cu tine dar daca tu nu ai facut nici un pas catre maturizare asa se intampla pleaca are o viata inainte si un drum pe care nu trebuie sa mearga chinuinduse sa convinga pe cineva sa incerce sa faca ceva cu viata si relatia lui. Daca te-a scos de peste tot si nu iti mai raspunde inseamna ca ai exagerat si ai agasato ceia ce nu e bine.Sti este o vorba "Ea greseste cand spune el se va schimba.Iar el greseste cand spune ea sigur nu va pleca". Incearca sa fi mai responsabil si matur si ai grija cumva sa afle de la prieteni sau apropiati ca te-ai schimbat si poate incet vei reusi sa o cuceresti.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca lipsa experientei tale a fost problema. Daca tinea la tine, trecea peste pana invatai din fresel. Insa, asa cum s-a zis mai sus, este posibil ca tu sa nu fi invatat din ele. La fel cum este posibil sa fi fost chestia asta plus alte chestii care o deranjau la tine, inclusiv meotdele tale destul de disperate de a o tine langa tine. Oricum ar fi, este vorba de o lipsa de compatibilitate. Sfatul meu este sa treci peste si sa iti ocupi timpul incercand sa gasesti o fata cu care vei fi mai compatibil.

| Caro34 a răspuns:

Daca esti pe "lista neagra", dupa cum vad sfaturile celor de pe aici, nu mai ai nici o sansa! Se merge pe principiul: "Taiem raul de la radacina!". Adio alta sansa; au fost multe si s-au risipit aiurea! Eu te sfatuiesc sa mergi mai departe fiindca sigur vei intalni pe altcineva si viata va deveni din nou palpitanta. Stii ce as vrea sa te intreb? Ce inseamna pentru tine: "eu nu aveam experienta in relatii si faceam anumite greseli" fiindca asta e o chestie tare interesanta si as vrea sa-ti spun cateva lucruri despre ea, insa dupa ce imi dai acest raspuns. Numai bine!

| boonnyk a răspuns (pentru Caro34):

Uneori ma punea la anumite incercari, inainte de mine ea a mai avut relatie
in unele situatii am facut anumite greseli si acum nu vreau sa raman doar cu experienta care am capatato, am invatat foarte multe, acum sunt alta persoana dupa tot ce s-a intamplat, vad viata altfel

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

Indiferenta face diferența, prietene! Toți trecem prin momentele prin care treci tu, este un moment al vieții din care trebuie sa gustam cu toții. vorbeste cu altcineva si o s-o uiti pe acea fata. daca o sa vadă ca ți-ai refăcut viața si ca nu iti mai pasa de ea o să-i starnesti interesul, dar iti spun eu ca nu problema pe care ai specificat-o tu este cu adevărat problema laughing daca tine la tine încerca sa Rezolvați lucrurile împreuna, in niciun caz nu s-ar fi lepădat de tine. Eu zic ca este un băiat la mijloc care i-a stârnit interesul.multe fete din ziua de astăzi (nu toate, nu generalizez) sunt foarte ușoare si cedează la doua vorbe dulci, dar dupa ce o sa-si dea seama de greșeala pe care a făcut-o o sa se întoarcă in fuga la tine si tu, bineînțeles ca nu o sa mai fii acolo pentru ea.eu iti recomand sa Vorbești cu alta fata. daca tot insisti cu asta o sa te ia drept fraier si o sa se scarbeasca in totalitate de tine, daca nu cumva deja a si făcut-o.mult succes iti doresc!

| Edward1411 a răspuns:

Din pacate nu cred ca mai poti sa o mai reantorci la tine. Dar mai incearca scoate-o la un film, suc daca nu vrea mda...