| Dolores214 a întrebat:

TPU ce sa fac dacă soția a fugit cu unu și a părăsit 2 copii ce sa fac nu știu ce sa fac.Nu știe nimeni durerea și rușinea din sufletul meu copii nu vor sa meargă cu ia. niște răspunsuri de la oameni cu suflet aștept

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Astea is femeile, mereu in c autare de altceva mai bun, mai nou.Ce este naspa ca aveti 2 copii,sincer este o femeie iresponsabila,indiferent ce ai facut tu ea nu trebuie sa fuga cu altul,mai ales ca are copii.Ce sa faci, cred ca nu ai de ales, stai cum esti, ai grija de copii, asta e viata. Poate mai tarziu va apare si pentru tine cineva. Vorbele nu-ti aduce femeia inapoi, nici nu te face sa te simti mai bine.Indiferent ce vei face durerea nu va disparea peste noapte.Ca sa uiti,dar nu de tot, asa sa uiti, trebuie sa iti ocupi timpul cu ceva, sa faci ceva mai mereu. Apoi usor usor vei uita, timpul vindeca orice rana, dar nu fara sa doara.
Daca copiii nu vor la ea tu trebuie sa ai grija de ei.

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cum ti-au zis si altii,poti sa divortezi si copii vor ramane cu tine, daca vor...
Motive pot fi multe, ea stie cel mai bine.
Poate si tu daca stai sa te gandesti mai bine.
Uneori si monotonia e de vina, de aici si ideea de a "evada"
Poate nu e vina ta si ori ce ai fi facut si cum te-ai fi purtat cu ea se ajungea tot aici.
Acum mediteaza putin si analizeaza bine situatia, poate mai sunt sanse sa o aduci inapoi.
Macar de dragul copiilor!
Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Pai mai întâi gândește-te de ce a plecat. De la prea mult bine sau prea mult rău? De ce a simțit nevoia sa își găsească pe altul. Vezi care e partea ta de vina ca sa nu mai repeți Greșelile pe viitor.
Nu e un capăt de lume. Și tu poți găsi pe altcineva.

| Lioana a răspuns:

Motivul pentru care a plecat e important, dar faptul ca a parasit copiii, iar copiii nu vor sa mearga cu ea spune ca nu e o femeie cu suflet bun. E egoista. Se gandeste mai mult la ea. Daca o iubesti incearca sa o aduci inapoi. Depisteaza motivul pentru care a plecat si incearca sa-i oferi motive sa ramana. Daca nu, ar fi bine sa-ti refaci viata. Copiii au prioritate, dupa parerea mea. Incearca sa fii un tata bun pentru ei.

| flixbuster a răspuns:

Omule, esti intr-o situatie urata, imi pare rau.

Pentru ca sunt 2 copii implicati, orice solutie trebuie sa puna in prim plan binele lor.

Daca ai facut o tampenie si ai fugarit-o (fii sincer cu tine insuti cand te gandesti) si era o mama buna pentru copii, fa tot ce trebuie sa o aduci inapoi.

Daca e sarita de pe fix (ca nefugarita de tine nu vad altfel cum mama ar pleca de langa copii decat daca e nebuna) atunci duca-se. Divort rapid (pentru parasirea domiciliului conjugal, abandonarea copiilor - vorbeste obligatoriu cu un avocat) si invata sa fii mama si tata pentru copii.

Fa ce trebuie pentru binele copiilor cat mai repede. Peste o vreme cand mai trece socul initial vei fi mai putin tulburat si o sa gasesti o solutie si pentru durere si rusine.

Sfat: indiferent de situatie, sa nu o vorbesti urat in fata copiilor. E mama lor si tot ar trebui sa aiba cumva o relatie cu ea (poate mai tarziu).

Sanatate si liniste in suflet!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi gândeşte-te cu ce ai greşit. Dacă nu ai greşit cu nimic înseamnă că s-a plictisit de tine.Totuşi nu înţeleg de ce tu ai vrea să îi dai copii ei.Ce fel de om eşti dacă "nu ai loc " de două suflete nevinovate?

| Denila123 a răspuns:

Pal eu stiu frate si eu sunt in aceeasi situatie da se va intoarce pentru copii